نحوه استفاده و تنظیمات ریموت کنترل کولر گازی

با پیشرفت‌های متعدد در فناوری‌های کولر گازی، اگر با نام‌ها و نمادهای روی ریموت کنترل کولر گازی آشنا نباشید، ممکن است با تنظیمات اشتباه، برای خنک یا گرم کردن، برق بیشتری مصرف شده و محیط به خوبی سرد یا گرم نشود. بیشتر افراد به احتمال زیاد فقط از حالت‌های گرمایش و سرمایش کولر گازی خود آگاه هستند. با دانستن عملکردهای متفاوت کولر گازی، می‌توان آسایش بیشتری را در خانه یا محل کار تجربه کرد.

در حال حاضر ریموت کنترل‌های کولر گازی برای راحتی شما به تعدادی ویژگی مجهز شده‌اند. به غیر از حالت‌های خنک استاندارد، سرعت فن، کنترل دمپر و غیره، نمادهای بسیار بیشتری وجود دارند که می‌توانند بسیار گیج کننده باشند! با این حال، یادگیری در مورد آنها می‌تواند تا حد زیادی به حفظ دمای مناسب خانه کمک کند.

در زیر، تعدادی از حالت‌های کولر گازی را که اغلب در کنترل از راه دور آنها یافت می‌شوند، همراه با سایر ویژگی‌های مدرنی که ممکن است کولر شما داشته باشد، بررسی می‌شود، به علاوه چند نکته در مورد هوشمند کردن کولر گازی خود.

به خاطر داشته باشید که به معنای واقعی کلمه، صدها تولید کننده کولر گازی در جهان وجود دارند و چندین مدل دستگاه کنترل از راه دور توسط هر سازنده ارائه می‌شود. هر ریموت کنترل کولر گازی با اصطلاحات فنی خاص و نام‌های ثبت شده خود ارائه می‌شود. حتی اگر بیشتر آنها از نمادها و اسامی رایج استفاده می‌کنند، برچسب‌گذاری آنها ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، پوشش دادن تک تک عملکردهای ارائه شده توسط هر سازنده ممکن نیست.

خرید انواع ریموت کنترل کولر گازی از دیجی کالا

حالت‌های مختلف روی ریموت کنترل کولر گازی

اینها برخی از حالت‌های معمول یا استاندارد هستند که تقریبا همه سازندگان کولر گازی ارائه می‌دهند. اما حالت‌های مختلف کولر گازی تا حد زیادی به شرکت تولید کننده آن بستگی دارد. در اینجا چند مورد رایج توضیح داده شده است که با دانستن آنها با مصرف برق کمتر، کولر گازی کارایی بهتری خواهد داشت.

حالت سرد
حالت سرد

حالت سرد

این حالتی است که اکثر افراد آن را با کولر گازی مرتبط می‌دانند. در این حالت، کمپرسور کولر گازی روشن می‌شود و پنل با گردش هوا، باعث خنک شدن محیط خواهد شد. هنگامی که سنسور دمای داخلی در پنل حس کند که دمای محیط به مقدار مورد نظر رسیده، در انواع غیر اینورتر کمپرسور خاموش می‌شود و فقط فن داخل پنل کار می‌کند. اما در کولر گازی‌های اینورتر، کمپرسور همیشه روشن است و فقط سرعت حرکت آن تغییر می‌کند و باعث ثابت ماندن دمای محیط داخل خواهد شد.

این حالت پر استفاده‌ترین حالت در کنترل از راه دور کولر گازی شما است. هرچه روی دمای کمتری تنظیم شود، در کولرهای گازی غیر اینورتر مدت زمان کارکرد کمپرسور بیشتر می‌شود. اما در انواع اینورتر، کمپرسور با سرعت بالاتری کار خواهد کرد.

حالت فن
حالت فن

حالت فن

هنگامی که حالت فن فعال می‌شود، فن داخلی در پنل، هوا را در داخل اتاق به گردش در می‌آورد. این کار بدون هیچ گونه خنک کننده‌ای انجام می‌شود، مانند یک پنکه معمولی.

مزیت اصلی استفاده از حالت فن در کولر گازی، صرفه‌جویی آشکار انرژی به دلیل عدم روشن شدن کمپرسور است. در این حالت، کولر گازی هیچ تغییر دمایی ارائه نمی‌دهد، بلکه فقط هوا را به گردش در می‌آورد.

در حالت فن، پنل هوا را به گردش در می‌آورد و آن را از روی فیلترها عبور داده و باعث تمیزتر شدن آن می‌شود.

حالت رطوبت‌گیر
حالت رطوبت‌گیر

حالت رطوبت‌گیر

اگر در یک منطقه مرطوب زندگی می‌کنید، مطمئنا با حالت رطوبت‌گیر در کولر گازی خود آشنا خواهید بود. وقتی رطوبت در هوا بالا باشد، اما هوا خیلی گرم نباشد و باعث عرق کردن شود، با انتخاب حالت رطوبت‌گیر، کولر گازی رطوبت محیط داخل را پایین خواهد آورد.

حالت رطوبت‌گیر کولر گازی با روشن و خاموش کردن کمپرسور برای مدت زمان کوتاه، رطوبت اضافی اتاق شما را از بین می‌برد. در این میان فن مدام با سرعت کم کار می‌کند. زمان کار کمپرسور طوری تنظیم می‌شود که وقتی سنسور رطوبت داخلی پنل، سطح رطوبت به اندازه کافی پایین را تشخیص داد، خاموش شود.

زمانی که کولر گازی در حالت سرد باشد، رطوبت هوا کم می‌شود. اما اگر دمای هوا خیلی بالا نباشد، انتخاب حالت رطوبت‌گیر باعث کم شدن دمای هوا نخواهد شد.

حالت گرمایش
حالت گرمایش

حالت گرمایش

در این حالت جریان گاز در داخل پنل کولر گازی برعکس می‌شود. این بدان معنی است که گاز مبرد که بعد از فشرده شدن توسط کمپرسور، دمای آن بالا می‌رود، به جای حرکت به سمت شبکه کندانسور داخل واحد خارجی، به شبکه اواپراتور داخل پنل می‌رود. هوای محیط با حرکت از روی شبکه اواپراتور پنل، گرم شده و باعث گرم شدن محیط داخل می‌شود.

  12 نوع از بهترین مدل‌های لوستر دارکار

در حالت گرمایش نیز مانند حالت سرد، کمپرسور روشن شده و هوای محیط داخل را گرم می‌کند. هر قدر دمای تنظیم شده بالاتر باشد، برق بیشتری مصرف می‌شود.

در صورتی که در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دمای هوا در ماه‌های سرد خیلی پایین می‌آید، باید در زمان خرید کولر گازی به محدوده دمای کارکرد آن توجه داشته باشید. اگر دمای هوا از محدوده کارکرد کولر گازی پایین‌تر باشد، عملکرد گرمایش تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

حالت اتوماتیک
حالت اتوماتیک

حالت اتوماتیک

مشابه حالت خنک، حالت اتوماتیک موجود در کنترل از راه دور کولر گازی برای رسیدن به یک نقطه تنظیم دمای مشخص و حفظ آن عمل می‌کند. کولر گازی به طور اتوماتیک سرعت کمپرسور و فن را نسبت به دمای فعلی اتاق تنظیم می‌کند.

هنگامی که دمای مورد نظر به دست آمد، کمپرسور خاموش شده و سرعت فن نیز به طور خودکار توسط کولر گازی تنظیم می‌شود. زمانی که دما دوباره از نقطه تنظیم تغییر کرد، کمپرسور دوباره روشن شده و فن به گونه‌ای تنظیم می‌شود که دمای مورد نظر بلافاصله به دست آید.

گاهی اوقات حتی فن پس از رسیدن به دمای مورد نظر خاموش می‌شود، تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود.

حالت اکو
حالت اکو

حالت اکو

این حالتی است که با کمترین مصرف انرژی، دمای مناسب محیط داخل حفظ می‌شود. تقریبا هر ریموت کنترل مدرن کولر گازی آن را دارد. کولر گازی با استفاده کارآمد از کمپرسور و فن کار می‌کند تا حداقل انرژی برای رسیدن به دمای مطلوب مصرف شود.

تولید کنندگان مختلف از تکنیک‌های متفاوتی برای این کار استفاده می‌کنند. برخی دمای مورد نظر را چند درجه بالاتر از انتخاب شما تنظیم می‌کنند. وقتی کولر گازی به این دما رسید، کمپرسور خاموش شده، اما سرعت فن حفظ می‌شود. این حالت برای دستیابی و حفظ دمای مورد نظر، اما بدون مصرف انرژی اضافی عمل می‌کند.

حالت توربو
حالت توربو

حالت توربو

دقیقا برعکس حالت اکو، حالت توربو برای دستیابی به دمای مطلوب در کمترین زمان ممکن برنامه‌ریزی شده است. حداکثر توان در این حالت استفاده می‌شود، کمپرسور و فن با بیشترین توان کار می‌کنند. این حالت با نام‌های جت، قدرتمند، سریع یا پرقدرت نیز شناخته می‌شود.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، مصرف انرژی در این حالت بسیار بالا است و فقط باید برای مدت کوتاهی از آن استفاده کرد. این حالت می‌تواند زمانی ایده‌آل باشد که هوا بسیار گرم یا سرد است و در محیط، کولر برای مدت زمان طولانی خاموش بوده است.

حالت محافظت در برابر یخ زدگی FP
حالت محافظت در برابر یخ زدگی FP

حالت محافظت در برابر یخ زدگی FP

این حالت در برخی از کولر گازی‌ها موجود بوده و به عنوان Min نیز شناخته می‌شود. گرما، بر روی حدود ۸ درجه سانتیگراد، یا حرارت کم (LH) تنظیم می‌شود. در این حالت، کولر گازی با حداقل قدرت، در حالت گرما کار می‌کند تا هوای اتاق خیلی پایین نیاید. دما چند درجه بالاتر از صفر، ( بسته به سازنده کولر گازی) برای جلوگیری از نقطه انجماد حفظ می‌شود.

چنین ویژگی برای خانه‌هایی در آب و هوای بسیار سرد و جایی که فضای داخلی برای مدت طولانی خالی می‌ماند، مناسب است. پس از فعال‌سازی، حالت محافظت در برابر یخ زدگی، از نزدیک شدن دمای داخلی اتاق به نقطه انجماد جلوگیری می‌کند. کولر گازی با کمترین ظرفیت کار کرده و حداقل استفاده از برق را تضمین می‌کند.

این حالت از آسیب به تجهیزات حساس الکتریکی و لوله‌های آب در سرمای شدید جلوگیری می‌کند. این قابلیت باعث می‌شود تا این حالت برای برنامه‌های کاربردی در گاراژها یا بیرون خانه‌ها، سوله‌ها و جاهایی که نیاز به دمایی بالاتر از انجماد دارند، ایده‌آل باشد.

حالت تمیز کردن خودکار
حالت تمیز کردن خودکار

حالت تمیز کردن خودکار

با استفاده مداوم، کثیفی می‌تواند در داخل واحد کولر گازی شما جمع شود و در نتیجه میکروارگانیسم‌های مضر در هوا منتقل شوند.

حالت تمیز کردن خودکار با حذف رطوبت داخل پنل کولر گازی شما، از رشد باکتری‌های معلق در هوا جلوگیری می‌کند. این حالت در اقلیم‌های با رطوبت بالا مفید است. اواپراتور پنل را تمیز و خشک می‌کند و کولر گازی شما را برای عملیات بعدی تازه نگه می‌دارد.

حالت تمیز کردن خودکار در کولر گازی به شما این اطمینان را می‌دهد که هوایی که تنفس می‌کنید، تمیز است.

عملکرد تمیز کردن را می‌توان در حالت‌های خنک و خشک و در برخی مدل‌ها در حالت گرمایش نیز استفاده کرد. پس از فعال شدن این حالت، کولر گازی حدود ۳۰ دقیقه کار می‌کند و پس از آن به طور خودکار خاموش می‌شود. زمان‌بندی می‌تواند بر اساس سازنده متفاوت باشد و می‌توانید برای مدت زمان دقیق به دفترچه راهنمای کاربر دستگاه خود مراجعه کنید.

حالت به دنبال من (Follow-Me)
حالت به دنبال من (Follow-Me)

حالت به دنبال من (Follow-Me)

با فناوری جدید برخی از کولر گازی‌ها، کنترل جریان باد خروجی از پنل به صورت خودکار انجام می‌شود. با حالت Follow-Me، در دستگاه‌های کولر گازی مانند Midea، کنترل از راه دور کولر گازی شما به عنوان یک ترموستات عمل می‌کند.

معمولا یک سنسور دما در پنل کولر گازی شما قرار دارد، اما با یک کنترل از راه دور مجهز به قابلیت Follow-Me، یک ترموستات داخلی نیز در کنترل از راه دور وجود دارد. هنگامی که حالت Follow-Me فعال می‌شود، واحد کولر گازی دمای منطقه‌ای را که کنترل از راه دور قرار دارد را می‌خواند و بر اساس آن، خنک یا گرم می‌شود.

این عالی است زیرا دمای اتاق می‌تواند از یک سر اتاق به انتهای دیگر بسیار متفاوت باشد. با تشخیص صحیح دمای ناحیه‌ای که می‌خواهید سرد یا گرم شود، بهتر می‌توانید به سطح دمای دلخواه خود برسید. کولر گازی با توجه به دمای اطراف کنترل از راه دور سرد یا گرم می‌شود.

  12 مدل لوستر ایده‌آل برای خانه

Cielo Breez Plus، یک کنترلر هوشمند کولر گازی است که از این ویژگی پشتیبانی می‌کند. هنگامی که حالت Follow-Me را با استفاده از برنامه Cielo Home فعال می‌کنید، کنترلر هوشمند شما به عنوان ترموستات عمل می‌کند.

در برخی از کولرها، این حالت عملکرد کمی تفاوت دارد. در اینجا، لازم نیست منتظر بمانید تا کل اتاق سرد یا گرم شود تا احساس راحتی کنید. حالت Follow-Me جریان هوا را به سمت شما هدایت می‌کند. این حالت در برخی از مدل‌های کولر گازی با نام i-Feel نیز شناخته می‌شود.

در این نوع کولر گازی، یک فناوری حسگر دوگانه داخلی، حرکت را حس می‌کند و سپس جهت جریان هوا را متناسب با آن تغییر می‌دهد. جهت بعد از هر ۳ دقیقه به روز می‌شود. برای فعال کردن این ویژگی، از کنترل از راه دور خود باید استفاده کنید و دکمه Follow-Me را فشار دهید و به سمت پنل اشاره کنید.

عملکردهای موجود در ریموت کنترل کولر گازی

به غیر از حالت‌های مختلف، تنظیمات متعددی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از کنترل از راه دور کولر گازی آنها را کنترل کنید. این تنظیمات به رسیدن به دمای عالی با کمترین مصرف برق کمک می‌کنند و راحتی را به ارمغان می‌آورند.

سرعت فن

فن کولر گازی جزء اصلی است که هوای خنک یا گرم را به داخل اتاق شما پرتاب می‌کند. تنظیم فن به شما امکان می‌دهد تا سرعت هوای خروجی از پنل را کنترل کنید.

اکثر کولر گازی‌ها دارای ۴ حالت برای فن هستند: کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک. تنظیم اتوماتیک فن به طور خودکار سرعت فن را مطابق با دمای فعلی و دمای مورد نظر تنظیم می‌کند. برای استفاده از این عملکرد، نیازی نیست که حالت فن در کولر گازی فعال باشد.

تنظیم تایمر

اکثر کولر گازی‌های مدرن دارای تایمرهای داخلی هستند. آنها به شما امکان می‌دهند تا زمان روشن و خاموش شدن کولر گازی را تنظیم و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید. یک مورد بسیار مفید می‌تواند در هنگام خواب باشد، جایی که می‌توانید تایمر را برای چند ساعت تنظیم کنید، و زمانی که عمیقا در خواب هستید، کولر گازی به طور خودکار خاموش و دوباره در ابتدای صبح روش می‌شود.

برخی از تایمرها بر اساس ساعت ۲۴ ساعته کار می‌کنند، جایی که می‌توانید زمان روشن یا خاموش بودن کولر را تنظیم کنید. برخی دیگر به شما امکان می‌دهند تعداد ساعات مشخصی را تعیین کنید که کولر برای آنها عملیاتی شود.

عملکرد یونیزر

چه کسی هوای پاک نمی‌خواهد؟ عملکرد یونیزر در همه مدل‌های کنترل از راه دور کولر گازی وجود ندارد، اما هنوز هم بسیار مفید است. هنگامی که فعال می‌شود، یک قطعه الکترونیکی ولتاژ بالا در داخل واحد داخلی فعال می‌شود که برای یونیزه کردن هوا با یون‌های منفی عمل می‌کند. ذرات گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها به سمت این یون‌ها جذب می‌شوند و این امر حذف آنها را از هوا تضمین می‌کند.

تنظیم دمپر

دمپر برای تغییر جهت وزش باد به سمت بالا یا پایین استفاده می‌شود. با استفاده صحیح از دمپر می‌توان محیط را در زمان کمتری به دمای مورد نظر رساند. بر روی کنترل از راه دور کولر گازی یک یا دو دکمه برای تنظیم دمپر وجود دارد.

با یکبار فشردن دکمه، دمپر شروع به حرکت کرده و باد را به طور متناوب به بالا و پایین هدایت می‌کند. در صورت فشار دادن دوباره این دکمه، دمپر در جای خود ثابت می‌شود. برخی از کولر گازی‌ها بر روی ریموت کنترل کولر گازی دکمه دیگری وجود دارد که با هربار فشار دادن آن، دمپر مقدار مشخصی حرکت کرده و در جای خود ثابت می‌ماند.

کنترل swing

با این حالت می‌توانید جریان باد خروجی از پنل را به چپ یا راست تغییر دهید. زوایای مختلفی برای تنظیم وزش هوا در جهتی که دوست دارید وجود دارند. مدل‌هایی وجود دارند که این تغییر جهت با دست انجام می‌شود، اما اگر کولر گازی این قابلیت را داشته باشد، به راحتی می‌توان جهت باد را به منطقه مورد نظر از راه دور تنظیم کرد.

همچنین یک عملکرد چرخش خودکار وجود دارد که به طور مداوم زاویه پره‌های swing شما را تغییر می‌دهد. با قرار دادن swing در حالت خودکار، پنل به طور مداوم هوا را در جهات مختلف می‌دمد.

حالت بی‌صدا

این تنظیم در برخی از کولر گازی‌ها وجود دارد. هنگام تنظیم بی‌صدا، دستگاه تا حد امکان به صورت بی‌صدا عمل می‌کند. این امر با کاهش سرعت فن، صدای ایجاد شده را به حداقل می‌رساند.

انواع ریموت کنترل کولر گازی

انواع ریموت کنترل کولر گازی
انواع ریموت کنترل کولر گازی

انواع مختلف ریموت کنترل کولر گازی در بازار وجود دارند. در حالی که ممکن است از استانداردهای آن آگاه باشید، ریموت‌های کولر گازی یونیورسال و هوشمند می‌توانند بسیار مفید باشند.

ریموت‌های استاندارد

این یک کنترل از راه دور اولیه است که با کولر گازی خود دریافت می‌کنید. با این حال، برخی از شرکت‌ها نیز امروزه کنترل‌های پیشرفته‌تری را تولید می‌کنند.

یک ریموت کنترل استاندارد کولر گازی ممکن است دارای نمایشگر و تعدادی دکمه باشد که از طریق آنها می‌توانید حالت‌ها و عملکردهای کولر گازی را تغییر دهید. نوع نمایشگر ممکن است متفاوت باشد. در حال حاضر، سه پیکربندی پیشنهادی وجود دارند:

  12 مدل از بهترین انواع غذاساز مولینکس (Moulinex) باکیفیت

نمایشگر حالت کامل: این محبوب‌ترین نوع کنترل از راه دور در بازار است. چنین نمایشگری تمام اطلاعات مورد نیاز را روی صفحه دارد. دما، حالت‌های فن، حالت‌های عملکرد، موقعیت‌های چرخش، تایمرها، و هر ویژگی کمکی دیگری که ممکن است کولر گازی برخوردار باشد.

نمایشگر فقط دما: چنین نمایشگری فقط دمای فعلی تنظیم شده را نشان می‌دهد. این نوع از ریموت‌ها اکنون دیگر تولید نمی‌شوند و فقط در مدل‌های قدیمی‌تر یافت می‌شدند.

بدون نمایشگر: این نوع از کنترل از راه دور کولر گازی که معمولا در موسسات و هتل‌های قدیمی یافت می‌شود، نمایشگر ندارد.

ریموت‌های یونیورسال (همه کاره)

کنترل کولر گازی خود را گم کرده‌اید؟ نمی‌توانید آن را روشن کنید؟ نگران نباشید، زیرا کنترل از راه دور همه کاره برای شما مناسب است. این ریموت‌ها تقریبا با هر برند کولر گازی که فکرش را بکنید کار می‌کنند. این به دلیل امضای الکترونیکی منحصربه‌فرد هر برند امکان‌پذیر است.

یک نکته مهم در اینجا این است که امکان دارد تمام حالت‌هایی که در یک کنترل از راه دور کولرگازی همه کاره وجود دارد، با کولر گازی شما کار نکند. برخی از مدل‌های کولر گازی ممکن است توانایی اجرای هر حالتی را که ممکن است روی کنترل از راه دور همه کاره شما وجود دارد را نداشته باشند.

کنترل از راه دور هوشمند

کنترل از راه دور هوشمند
کنترل از راه دور هوشمند

این دوره مربوط به فناوری‌های هوشمند است و تولیدکنندگان کولر گازی بیشتری در حال راه‌اندازی سیستم‌های هوشمند هستند. این تولیدکننده‌ها سازگاری Wi-Fi را در دستگاه‌های خود ارائه می‌دهند. در حالی که این کولرها گران قیمت هستند، هر کسی می‌تواند یک کنترل از راه دور هوشمند خریداری کند که همه کاره باشد تا هر کولر گازی با عملکردهای هوشمند مجهز شود.

برخلاف ریموت‌های همه کاره معمولی، حتی اگر یک سازنده کولر گازی ویژگی‌های هوشمند را ارائه ندهد، این ریموت‌های هوشمند می‌توانند آن ویژگی‌ها را به واحد شما اضافه کنند. با استفاده از یک کنترل از راه دور هوشمند می‌توانید کولر گازی خود را با استفاده از تلفن هوشمند خود کنترل کنید، بدون توجه به جایی که هستید، تا زمانی که Wi-Fi دارید. علاوه بر این، بسته به سازنده و مدل، کنترل‌های هوشمند می‌توانند دارای ویژگی‌های اضافی مانند برنامه‌ریزی هفتگی یا کنترل‌های مبتنی بر مکان و قابلیت‌های دیگر باشند.

ریموت‌های هوشمند معمولا قابلیت‌های اضافی ندارند. برای باز کردن قفل مجموعه کامل عملکردها، باید برنامه تلفن همراه سازنده را دانلود کنید که عمدتا رایگان است. اگر به گزینه‌های اضافی، قابلیت‌های بیشتر یا کنترل Wi-Fi نیاز دارید، ریموت کنترل‌های کولرگازی هوشمند عالی هستند.

دلایل احتمالی کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی

دلایل احتمالی کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی
دلایل احتمالی کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی

این تنها شایع‌ترین شکایت صاحبان کولر گازی، در هنگام استفاده از کنترل از راه دور کولر گازی است. دلیل کار نکردن ریموت کنترل شما می‌تواند متفاوت باشد، اما ما به برخی از موارد رایج اشاره می‌کنیم:

باتری‌ها به درستی وارد نشده‌اند

هنگام قرار دادن باتری‌های جدید، مطمئن شوید و قطبیت باتری‌ها را دوبار بررسی کنید. در زیر باتری‌ها نحوه قرار گرفتن آنها مشخص شده است. باتری‌ها باید سر جای خود قرار بگیرند و در جای خود محکم باشند. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این یک دلیل بسیار رایج است که کاربران اغلب آن را نادیده می‌گیرند.

دکمه‌ها کار نمی‌کنند

کنترل از راه دور با یک پرتو مادون قرمز با کولر گازی ارتباط برقرار می‌کند. اگر ریموت شما قدیمی است یا مایعات روی آن ریخته باشد، به احتمال زیاد حساسیت دکمه‌ها کم شده یا به درستی کار نمی‌کنند.

شما به راحتی می‌توانید این مشکل را در خانه تشخیص دهید. دوربین تلفن همراه خود را به سمت فرستنده بگیرید و دکمه‌ها را فشار دهید. اگر زمان فشار دادن دکمه، چراغ جلوی کنترل از راه دور در دوربین تلفن همراه روشن شود، دکمه سالم و در غیر این صورت خراب است. در غیر این صورت ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض ریموت داشته باشید.

اگر ریموت AC شما گم شده یا خراب است چه باید کرد؟

اگر ریموت AC شما گم شده یا خراب است چه باید کرد؟
اگر ریموت AC شما گم شده یا خراب است چه باید کرد؟

در صورتی که نیاز به تعویض یک کنترل از راه دور کولر گازی خراب و غیرقابل تعمیر دارید، چند گزینه برای جایگزین کردن کنترل دارید. یک گزینه، تهیه یک مدل مشابه با کنترل خراب است.

یک گزینه ساده‌تر، سرمایه‌گذاری در تهیه کنترل هوشمند کولر گازی است. شما فقط باید دسترسی Wi-Fi را به کنترلر هوشمند فراهم کنید، شماره مدل کولر گازی خود را وارد کنید و دستگاه به طور خودکار، خود را سازگار می‌کند. علاوه بر این، کولر گازی شما را هوشمند می‌کند.

کنترل‌کننده‌های هوشمند به شما امکان می‌دهند کولر گازی خود را از هر نقطه‌ای در جهان کنترل کنید و ویژگی‌های اضافی مانند geofencing، برنامه‌ریزی، دما و رطوبت، گزینه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی و موارد دیگر را کنترل کنید. آنها مطمئنا مکملی برای نیازهای راحتی خانه شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *