بهترین ریش تراش برقی برای پوست‌های حساس چیست؟

نحوه انتخاب بهترین ریش تراش برقی برای پوست‌های حساس بدون شک یکی از پر تکرارترین سوالات برای افرادی است که پوستی حساس دارند. این کاملا منطقی است، بسیاری از مردان فقط برای جلوگیری از ناراحتی ناشی از اصلاح با تیغ، به ریش تراش‌های برقی روی می‌آورند.

صرف نظر از اینکه اولین ماشین اصلاح را خریداری می‌کنید یا فقط می‌خواهید ریش تراش برقی فعلی خود را ارتقا دهید، به احتمال زیاد به دنبال دو چیز خواهید بود، یک اصلاح تا حد امکان نزدیک به استفاده از تیغ و یک تجربه راحت و بدون درد. با این حال، یافتن بهترین ریش تراش برای پوست‌های حساس همیشه آسان و ساده نیست.

۲۰ مدل ماشین ریش تراش فیلیپس (Philips) ضد آب اصل

آیا ریش تراش‌های برقی برای پوست‌های حساس خوب هستند؟

بله، در صورت انتخاب نوع مناسب مطمئنا ماشین‌های اصلاح می‌توانند برای پوست‌های حساس خوب باشند. با استفاده از ریش تراش مناسب و تکنیک درست، اکثر مردان می‌توانند تجربه اصلاح خوبی داشته باشند.

آیا ریش تراش‌های برقی برای پوست‌های حساس خوب هستند؟
آیا ریش تراش‌های برقی برای پوست‌های حساس خوب هستند؟

به عنوان مثال، در هنگام استفاده و برخورد با برآمدگی‌ها، تیغ فقط اوضاع را بدتر می‌کند. اگرهر روز می‌خواهید تا صورت خود را اصلاح کنید، ریش تراش برقی گزینه بسیار بهتری است.

مطمئنا، یک تیغ خوب و یک کرم اصلاح با کیفیت بالا نیز می‌توانند به خوبی کار کنند، اما پوست شما در مقایسه با استفاده از یک ماشین برقی بیشتر آسیب می‌بیند. تیغه‌های برش ریش تراش با پوست تماس پیدا نمی‌کنند و در پشت صفحه فلزی نازک سوراخ‌دار نوسان می‌کنند و موها را در حین بیرون زدن از سوراخ‌ها برش می‌دهند.

علاوه بر صفحات سوراخ‌دار استاندارد، اکثر ریش‌تراش‌های برقی مدرن حداقل یک عنصر برش دارند که به طور خاص برای کوتاه کردن موهای دشوار طراحی شده است. در مورد موهای ضخیم، برخی از ماشین‌های اصلاح صورت برای کوتاه کردن موهای ریش بلند و ضخیم طراحی شده‌اند.

در تصویر بالا می‌توانید دو عنصر از این قبیل را بر روی سر اصلاح سری ۹ براون (در مجموع چهار عنصر) مشاهده کنید.

۱۵ نوع از بهترین مدل‌های ماشین اصلاح موی صورت براون (Braun)

بهترین ریش تراش برقی مناسب برای پوست‌های حساس چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگرچه بسیاری از ریش تراش‌های برقی موجود در بازار برای برخی از مردان به خوبی کار می‌کنند، اما اگر پوست شما مستعد تحریک، سوختگی با تیغ یا موهای زیر پوستی است، نکاتی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید.

تیغه‌های تیز

تیغه‌های تیز
تیغه‌های تیز

ممکن است شروع با این خصوصیت کمی تعجب‌آور باشد، اما تیغه‌های باکیفیت و تیز یکی از عناصر کلیدی یک ماشین اصلاح مناسب برای پوست‌های حساس هستند. تیغه‌های کند می‌توانند باعث شوند که تیغ موها را بکشد و پوست نیز آسیب می‌بیند.

  راهنمای خرید دوچرخه برقی

این در نهایت منجر به اعمال فشار بیشتر می‌شود و شما را مجبور به انجام حرکات بیش از حد می‌کند و خطر سوختگی و تحریک پوست را افزایش می‌دهد. یک نمونه عالی از تیغه‌های با کیفیت، تیغه‌های نانو ۳۰ درجه پاناسونیک است که دارای یک اریب تهاجمی ۳۰ درجه هستند.

بهترین ریش تراش برقی برای پوست‌های حساس، تیغ‌هایی دارد که از مواد با کیفیت بالا ساخته شده‌اند و دوام بالایی دارند. تیغ تیز زمان اصلاح را کوتاه کرده و باعث می‌شود تا با حرکات کمتری اصلاح انجام شود.

تیغه‌های نانو
تیغه‌های نانو

این تیغه‌ها به ماشین اصلاح اجازه می‌دهد تا موها را تمیز، کارآمد و بدون کشیدن یا کندن آنها، کوتاه کند. هنگام خرید ماشین اصلاح برقی جدید، باید فویل‌ها و تیغه‌های جایگزین را نیز بررسی کنید. آنها باید به راحتی در دسترس باشند و در حالت ایده‌آل، خیلی گران نباشند.

 

ملایم و سریع

ملایم و سریع
ملایم و سریع

سوختگی، بثورات و سوزش تیغ زمانی رخ می‌دهد که یک لایه بسیار نازک از سلول‌های پوست توسط تیغه‌ها خراشیده می‌شود (معمولا این پوست اطراف فولیکول‌های مو است که از سوراخ‌های روی فویل‌ها عبور می‌کند).

برخی از ریش تراش‌های برقی تهاجمی‌تر از بقیه هستند و حتی اگر بسیار مراقب باشید و از فشار کم استفاده کنید، خراش‌های دردناک و ملتهب بر روی پوست شما ایجاد می‌کنند.

همچنین، شما قطعا تفاوت بین ماشین ریش تراش مجهز به موتوری که در حدود ۷۰۰۰ CPM (چرخه در دقیقه) کار می‌کند و با موتوری که با ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ CPM کار می‌کند را احساس خواهید کرد.

ریش تراش برقی که موتور قوی‌تری دارد، سریع‌تر، نرم‌تر و با عبور کمتر، نیاز به فشار کمی دارد و به یک اصلاح راحت کمک می‌کند. بهترین ریش تراش برقی موتوری قوی دارد و می‌تواند با سرعت بالاتری کار کند.

بله، در یک ریش تراش برقی به جز اعداد و مشخصات، چیزهای بیشتری وجود دارد، اما انتخاب بین موتور پانچ و تورکی قطعا نقطه شروع خوبی است.

یک سر اصلاح که در حین کار داغ نمی‌شود

یک سر اصلاح که در حین کار داغ نمی‌شود
یک سر اصلاح که در حین کار داغ نمی‌شود

این یکی دیگر از جنبه‌های مهم و ضعیف است که در اکثر بررسی‌ها وجود دارد. اگر سر اصلاح به دلیل اصطکاک بین تیغه‌ها و فویل‌ها بسیار داغ شود، ناراحتی زیادی ایجاد می‌کند.

همچنین برای کاهش حرارت تولید شده در حین استفاده و به حداقل رساندن سایش تیغه‌ها و فویل‌ها، باید ریش تراش خود را مرتبا روغن کاری کنید.

ریش‌تراشی‌هایی وجود دارند که در حین استفاده کاملا خنک و راحت می‌مانند (حتی در مورد یک جلسه اصلاح طولانی). این ماشین‌ها برای پوست‌های حساس بهتر عمل می‌کنند.

توانایی تراشیدن موهای بلندتری که روی پوست صاف می‌مانند

توانایی تراشیدن موهای بلندتری که روی پوست صاف می‌مانند
توانایی تراشیدن موهای بلندتری که روی پوست صاف می‌مانند

به عنوان فردی که پوست حساسی دارید، گاهی باید بین جلسات اصلاح چند روز یا حتی بیشتر صبر کنید. پوست شما ممکن است قبل از قرار دادن مجدد آن در معرض یک عامل تحریک‌کننده بالقوه، مانند اصلاح، به مدت زمانی برای بهبود نیاز داشته باشد. بنابراین، ماشین اصلاح باید به خوبی با موهای بلندتر کنار بیاید.

بسیاری از ریش تراش‌های برقی هنگام تراشیدن موهای صافی که در جهات مختلف رشد می‌کنند، مخصوصا روی گردن نیاز به حرکات متعدد خواهند داشت و مشکل دارند، در نتیجه احتمال تحریک را افزایش می‌دهند. یک ماشین اصلاح برقی مناسب برای پوست‌های حساس باید روی ریش بلندتر عملکرد خوبی داشته باشد.

  راهنمای خرید جاروبرقی

عملیات مرطوب و خشک

عملیات مرطوب و خشک
عملیات مرطوب و خشک

اصلاح مرطوب با ماشین اصلاح برقی می‌تواند برای مردان با پوست حساس بسیار مفید باشد. حتی اگر زمان بیشتری طول می‌کشد و به کار آماده‌سازی بیشتری نیاز داشته باشد، می‌تواند در برخی موارد تفاوت بزرگی ایجاد کند. توصیه می‌شود اگر ریش تراش شما برای عملیات مرطوب مناسب است، آن را امتحان کنید.

 

برخی از ریش تراش‌های برقی هنگامی که با یک کرم باکیفیت در مقایسه با اصلاح خشک استفاده می‌شوند، برای پوست بسیار ملایم‌تر هستند.

ریش تراش‌های روتاری در مقابل فویل برای پوست‌های حساس

ریش تراش‌های روتاری در مقابل فویل برای پوست‌های حساس
ریش تراش‌های روتاری در مقابل فویل برای پوست‌های حساس

توصیه یک نوع ریش تراش در مقابل دیگری بر اساس شواهد، همیشه حکایتی تا حدودی شخصی و ذهنی خواهد بود. علاوه بر این، برخی از ریش تراش‌های چرخشی، به خصوص آنهایی که در قسمت پایین‌تر قرار دارند، زمانی که کمی شلخته هستید، تمایل به کشیدن و کندن مو دارند و همچنین می‌توانند باعث ایجاد سوزش و ناراحتی شوند.

البته کاربرانی هستند که تحت تاثیر این مسائل قرار نگرفته‌اند (یا فقط به میزان کمی) و این نیز کاملا خوب است. با این حال، به نظر می‌رسد اکثر مردانی که از هر دو نوع استفاده کرده‌اند، در مورد ریش تراش‌های چرخشی در مقابل فویل برای پوست‌های حساس، رضایت کمتری دارند.

به این دلایل، ریش تراش‌های فویلی به طور کلی انتخاب مطمئن‌تری برای پوست‌های حساس خواهند بود. انتخاب بهترین ریش تراش برقی در نهایت به نیازهای خاص و ترجیحات شخصی کاربر بستگی دارد و هیچ حقیقت مطلقی در اینجا وجود ندارد.

نکات موثر در اصلاح برای مردان با پوست حساس

اکنون که تصمیم گرفته‌اید که کدام ماشین اصلاح برقی برای نیازها و بودجه شما مناسب‌تر است، وقت آن است که از آن به خوبی استفاده کنید. کار آماده‌سازی و تکنیک اصلاح برای مردانی که پوست حساسی دارند بسیار مهم است.

چند جنبه بسیار مهم وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید که می‌تواند بین یک اصلاح ضعیف و عالی تفاوت ایجاد کند. توجه به اصول اولیه برای استفاده حداکثری از ریش تراش برقی کلید اساسی است، به خصوص اگر با جوش‌های پس از اصلاح، فولیکولیت کاذب یا موهای زیر پوستی مواجه هستید.

چگونه با ریش تراش برقی و بدون تحریک اصلاح کنید؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که به نظر می‌رسد بسیار مهم و موثر هستند.

پوست شما باید در طول اصلاح تا حد امکان خشک باشد

اکثر مردانی که از ماشین‌های برقی استفاده می‌کنند، ترجیح می‌دهند اصلاح خشک را انجام دهند، زیرا سریع و راحت است. و تراشیدن خشک همیشه موثرتر، راحت‌تر خواهد بود و همچنین اگر پوست به درستی خشک شود، اصلاح زمان کمتری خواهد برد.

اگر درست قبل از اصلاح دوش بگیرید یا صورت خود را بشویید، احتمالا جنبه منفی بر کیفیت اصلاح خواهد داشت. بنابراین ممکن است بخواهید قبل از آن اصلاح کنید یا اگر روتین شما اجازه نمی‌دهد، لوسیون قبل از اصلاح می‌تواند کمک کند.

برخی از کاربران به میزان کمتری تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرند و در واقع ترجیح می‌دهند قبل از اصلاح خشک، دوش بگیرند. با این حال، در بیشتر موارد، خشکی پوست تا حد امکان مفید خواهد بود.

  راهنمای خرید ماشین شارژی کودک

فشار بیش از حد وارد نکنید و از حرکات کوتاه، آهسته و کنترل شده استفاده کنید

این کاملا واضح است و برای کاربرانی که پوست مستعد تحریک دارند، بسیار مهم است. حتی اگر از ریش تراش برقی مناسبی استفاده می‌کنید، همچنان باید با احتیاط و حوصله عمل کنید، مخصوصا هنگام اصلاح ناحیه گردن.

اجازه دهید ماشین اصلاح کار را انجام دهد و با کمترین فشار آن را هدایت کنید. ممکن است وسوسه شوید که برای تراشیدن دقیق‌تر یا گرفتن برخی از موهای گردان فشار بیشتری بدهید، اما این فقط باعث ناراحتی می‌شود.

همانطور که در ابتدا ذکر شد، فشار دادن بیش از حد فویل‌ها باعث می‌شود که تکه‌های کوچک پوست از سوراخ‌ها عبور کند و توسط تیغه‌ها بریده شود. اگر پوست شما از اصلاح قبلی حساس شده باشد، این حتی بدتر خواهد بود.

قبل از اصلاح مجدد چند روز اجازه دهید پوستتان بهبود یابد

همانطور که قبلا ذکر شد، اگر پوست نسبت به اصلاح قبلی هنوز حساس باشد، احتمالا با اصلاح مجدد آن را بدتر خواهید کرد. در این مورد بهتر است اجازه دهید یک یا دو روز دیگر بهبود یابد.

سعی کنید فواصل زمانی متفاوتی اصلاح را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی در مورد شما بهتر عمل می‌کند. اگر به نظر می‌رسد که اصلاح هر چند روز یکبار می‌تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد، از ماشین اصلاح در فواصل زمانی کوتاه‌تر استفاده نکنید.

لوسیون قبل از اصلاح را امتحان کنید

اکثر مردان هنگام استفاده از لوسیون قبل از اصلاح خشک متوجه بهبود و راحتی می‌شوند.

باز هم، میزان اهمیت این موضوع بسیار متفاوت است، اما ارزش امتحان کردن را دارد، به خصوص اگر موهای ریش صافی دارید که توسط ریش تراش‌ها به خوبی کوتاه نمی‌شوند.

یک نکته را در نظر بگیرید که بیشتر پیش اصلاح‌ها (لسیون‌ها) حاوی الکل و رایحه هستند، بنابراین اگر این ترکیبات به عنوان عوامل تحریک کننده پوست شما شناخته می‌شوند، ممکن است بخواهید از آنها دوری کنید.

ریش تراش برقی خود را مرتب تمیز و روغن کاری کنید

این همیشه تمرین خوبی است، اما اگر مشکلات پوستی بعد از اصلاح دارید، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. تمیز کردن ریش تراش پس از هر بار استفاده، چه به صورت دستی و چه از طریق ایستگاه تمیز کردن خودکار، برای بهداشت ریش تراش شما حیاتی است. با این حال، روغن کاری ریش تراش شما بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

استفاده از روغن، اصطکاک و گرمای ایجاد شده در حین استفاده را کاهش می‌دهد و ماشین اصلاح سریع‌تر، کارآمدتر و با راحتی بیشتری اصلاح می‌کند. به نظر برخی از  افراد، اسپری‌های روان کننده بهترین عملکرد را دارند، اما می‌توانید از هر روان کننده معدنی سبک مانند روغن کلیپر نیز استفاده کنید.

برای اطلاع از نحوه و زمان روغن کاری ریش تراش می‌توانید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *