مزایای یادگیری موسیقی که زندگی شما را تغییر می‌دهد

برای بسیاری، مطالعه موسیقی و هنر ذاتا مفید بوده و یادگیری موسیقی به خودی خود یک هدف است. با این حال، تعامل فعال با موسیقی دارای مزایای شناختی پایداری مانند تمرکز، بهبود حافظه، نظم و انضباط شخصی و اعتماد به نفس است و مزایای شناختی آموزش موسیقی از دوران کودکی آغاز می‌شود.

یادگیری موسیقی برای سلامتی شما معجزه می‌کند

تحقیقات نشان داده است که پخش موسیقی فشار خون، استرس و اضطراب شما را کاهش می‌دهد. حتی می‌تواند سیستم ایمنی شما را تقویت کرده و شما را در برابر ویروس‌ها مقاوم‌تر کند. این فواید در زمانی که خود فرد بتواند موسیقی اجرا کند بیشتر هم خواهد شد.

مهم‌تر از همه، موسیقی را می‌توان حتی در سنین بالا یاد گرفت و نواختن ساز مورد علاقه را شروع کرد. تمرین موسیقی یک فعالیت اجتماعی است که می‌تواند ذهن ما را فعال نگه دارد. این امر به ویژه در محافظت از خود در برابر بیماری‌های مرتبط با ذهن مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل بسیار مهم است.

خرید آموزش‌های موسیقی نشر باربد از دیجی‌کالا

موسیقی شما را باهوش‌تر می‌کند

بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که یادگیری موسیقی می‌تواند رشد ذهن را در سنین پایین افزایش دهد. اما اگر از سنین پایین گذشته باشیم چه؟ به نظر می‌رسد که آموزش موسیقی در سنین بالاتر نیز می‌تواند برای ذهن شما معجزه کند.

در مطالعه‌ای در دانشگاه فلوریدای جنوبی، به بزرگسالان بین ۶۰ تا ۸۵ سال آموزش پیانو داده شد. شش ماه بعد، بهبود حافظه، روانی کلامی، مهارت‌های پردازش اطلاعات و سایر عملکردهای شناختی آنها بالا رفته بود.

موسیقی می‌تواند زندگی اجتماعی شما را بهبود بخشد

هنگامی که نواختن یک ساز را یاد می‌گیرید، همچنین یاد می‌گیرید که چگونه چیزی زیبا خلق کنید تا عزیزانتان از آن لذت ببرند، این می‌تواند شما را به آنها نزدیکتر کند و به ایجاد ارتباطات عمیق‌تر کمک کند.

  15 مدل ساعت دیواری خاتم کاری

اگر تصمیم به نواختن ساز در محیط عمومی داشته باشید، ممکن است دوستان جدیدی پیدا کنید. نوازندگانی که با هم می‌نوازند، اغلب حس مشارکت را در خود ایجاد می‌کنند. با این کار حس بهتری خواهید داشت و دوستان جدیدی پیدا می‌شوند.

هیچ چیز بهتر از یک جلسه با دیگر نوازندگان نیست و پیوندها و دوستی‌هایی که می‌توانید در کنار آنها ایجاد کنید با ارزش هستند.

موسیقی به ایجاد اعتماد به نفس کمک می‌کند

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه برخی از نوازندگان کارکشته می‌توانند در مقابل صدها یا حتی هزاران نفر روی صحنه بروند و طوری اجرا کنند که انگار برای انجام این کار به دنیا آمده‌اند؟

مهم نیست که چه کسی هستید، اعتماد به نفس و قدرت زیادی لازم است تا روی صحنه بروید و برای تماشاگران موسیقی اجرا کنید. با آموزش و نواختن ساز اعتماد به نفس شما بالا خواهد رفت.

یادگیری موسیقی به شما فرصت‌هایی می‌دهد تا خود را در موقعیت‌های اجرای بالقوه قرار دهید و یاد بگیرید که بر اضطراب غلبه کنید. نیازی نیست که جمعیت زیادی مخاطب شما باشند، شما می‌توانید فقط برای یک نفر یا شریک زندگی خود اجرا کنید، اما وقتی اجرا را انجام می‌دهید، احساس بسیار بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت.

بهترین چیز این است که شما این اعتماد به نفس را به سایر بخش‌های زندگی خود وارد خواهید کرد. با اعتماد به نفس بالاتر، رسیدن به اهداف در زندگی آسان‌تر خواهد بود.

خرید آموزش‌های موسیقی نشر ماهور از دیجی‌کالا

موسیقی صبر و انضباط را می‌آموزد

همیشه به دست آوردن بهترین چیزها در زندگی ارزش انتظار را دارد. از طریق موسیقی، می‌توانید یاد بگیرید که با صبر و پشتکار بهترین چیزها را به دست آورید.

یادگیری نواختن موسیقی مستلزم آن است که برای مدت زمان خوبی به طور مداوم کار کنید. این مستلزم تعهد و پشتکار و انعطاف‌پذیری در برابر کم و زیاد شدن طبیعی شور و شوق روزانه ما است.

اما چیزهای کمی وجود دارند که به اندازه دانستن این که شما با موفقیت بر قطعه‌ای که می‌خواهید یاد بگیرید، تسلط پیدا کرده‌اید و اینکه صبر و نظم و انضباط شما در روند آموزش موسیقی به شما اجازه انجام آن را می‌دهد، رضایت بخش است.

  10 مدل شکلات‌خوری میناکاری در طرح‌های متنوع

یادگیری موسیقی خلاقیت را تقویت می‌کند

به گفته پل آلن، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، موسیقی به شما این امکان را می‌دهد که به آنچه در حال حاضر وجود دارد نگاه کنید و آن را به شیوه‌ای جدید بیان کنید.

موسیقی همه چیز در مورد درک قوانین اساسی و سپس بیان خود در قالب صدا است. نوشتن آهنگ‌های خود، بداهه نوازی سولو و اجرای مجدد آهنگ‌های موجود، همه راه‌هایی هستند که نوازندگان، از هیچ چیز خلق می‌کنند.

پس جای تعجب نیست که افراد موفق بسیاری در مقطعی از زندگی خود به مطالعه موسیقی پرداختند. اجرای موسیقی باعث می‌شود تا فرد برای رسیدن به هدف خود، تلاش و بینش بهتری داشته باشد.

موسیقی به شما کمک می‌کند با دیگران ارتباط برقرار کنید

موسیقی در سراسر جهان طرفدار دارد. به این فکر کنید که چند نفر از ما می‌توانیم از آهنگ‌هایی به زبان‌هایی که بلد نیستیم یا به سختی می‌فهمیم لذت ببریم. ممکن است تعجب کنید که چگونه موسیقی می‌تواند شما را به مردم نزدیکتر کند، به خصوص اگر نیاز به معاشرت با افرادی از فرهنگ‌های دیگر داشته باشید.

اگر زمانی متوجه شدید که موضوعی برای صحبت کردن ندارید، از طرف مقابل بپرسید که آهنگ مورد علاقه او چیست و اگر در موسیقی دانش دارید، ممکن است شروع یک گفتگوی عالی داشته باشید.

موسیقی می‌تواند به شما در یادگیری کار گروهی کمک کند

هنگامی که با نوازندگان دیگر می‌نوازید، مهم است که همیشه به صحبت‌های هم تیمی‌های خود گوش دهید و زبان صورت و بدن آنها را تماشا کنید. تنها در این صورت می‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه باید ساز خود را بنوازید تا به صورت یکپارچه با آهنگ ترکیب شود.

این توانایی برای گوش دادن به آنچه که همه انجام می‌دهند و یافتن راه‌حل خوب، به سایر زمینه‌های زندگی شما کمک می‌کند و می‌تواند شما را به یک فرد عالی تبدیل کند. اجرای موسیقی به افراد کمک می‌کند تا نکات مفید نظرات دیگران را بهتر گوش دهند و از آنها برای بالا بردن سطح خود استفاده کنند.

  12 نوع از بهترین محصولات میناکاری تزئینی، کاربردی و ظریف

خرید آموزش‌های موسیقی نشر پانا از دیجی‌کالا

موسیقی یک تسکین‌دهنده شگفت‌انگیز استرس

زندگی پرمشغله در این روزها باعث می‌شود تا زمان‌هایی پیش آید که احساس کنیم استرس بیش از حدی داریم. همیشه ما به دنبال نوعی تسکین استرس هستیم. تماشای برنامه‌ها، بازی‌ها، معاشرت با دیگران، خوردن، نوشیدن و بسیاری از فعالیت‌های دیگر در محدوده‌های معمولا تعریف شده کاهش استرس قرار می‌گیرند.

اما همه آنها کاملا سالم نیستند، و تعداد نسبتا کمی از آنها تسکین‌دهنده واقعی استرس هستند. روش‌های مختلفی برای کم کردن استرس وجود دارند که یکی از آنها آموزش موسیقی و نواختن ساز است. نواختن ساز به شما کمک می‌کند به صورت سالم بتوانید استرس را کاهش دهید.

پخش موسیقی  و نواختن ساز راه‌هایی شگفت‌انگیز برای دور کردن ذهن شما از مسائل هستند. این کار به سلامتی شما آسیبی نمی‌رساند، به شما اجازه می‌دهد تا ناراحتی‌ها را از خود دور کنید، هیچ هزینه‌ای ندارد و احتمالا در حین انجام این کار، باعث خواهید شد تا استرس افرادی که در اطراف شما هستند نیز کاهش پیدا کند.

موسیقی سرگرم کننده است

یادگیری و نواختن موسیقی تلاش زیادی نیاز دارد، اما یادگیری چیزی با پتانسیل بسیار مفید، به ندرت آسان است. وقتی به آن سطحی برسید که بتوانید موسیقی را به صورتی که همیشه می‌خواستید اجرا کنید، می‌تواند کاملا عالی باشد. این با احساس موفقیت شروع می‌شود و سپس زمانی که برای دیگران اجرا می‌کنید، کاملا اعتماد به نفس شما را بالا خواهد برد.

این یک اعتیاد سالم بوده و بسیار سرگرم‌کننده است، اجرای موسیقی بر روی زندگی شما تاثیرات مثبتی خواهد داشت و از تصمیم برای شروع یادگیری موسیقی پشیمان نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *