استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه برای امنیت بیشتر

برای ایمنی بیشتر، در زمان دوچرخه‌سواری هم باید از کلاه ایمنی استفاده کرد. این کلاه‌های ایمنی در کاهش صدمات ناشی از حوادث نقش مهمی ایفا می‌کنند. در صورتی که دوچرخه سوار دچار حادثه‌ای شود، در صورت استفاده از لوازم ایمنی، آسیب کمتری متوجه فردی که سوار دوچرخه است، خواهد شد. یکی از لوازمی که وجود آن برای لازم است و در صورت حادثه از سر حفاظت می‌کند، کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری است. دوچرخه در هنگام ورزش و سفر طرفداران زیادی دارد و رعایت ایمنی در کاهش صدمات ناشی از حوادث کمک می‌کند.

چگونه کلاه ایمنی دوچرخه از سر دوچرخه سوار محافظت می‌کند؟

نمودارها نشان می‌دهند پوسته بیرونی سخت و آستر داخلی نرم کلاه ایمنی دوچرخه چگونه گسترش یافته و ضربه را جذب می‌کنند. وقتی سر در اثر حادثه به جایی برخورد می‌کند، پوسته بیرونی سخت کلاه ضربه را در یک ناحیه وسیع پخش کرده و سپس کل آستر داخلی نرم، انرژی را به طور یکنواخت جذب می‌کند، بنابراین حداقل آسیب به سر دوچرخه سوار وارد خواهد شد. بدون کلاه ایمنی، کل ضربه روی قسمت کوچکی از سر دوچرخه سوار متمرکز شده و به احتمال زیاد جمجمه شکسته خواهد شد.

در نگاه اول، کلاه‌های ایمنی دوچرخه تقریبا شبیه کلاه‌های دیگر هستند، اما اگر با دقت بیشتر نگاه کنید، در طراحی آنها از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های مختلف استفاده شده است. یک کلاه ایمنی معمولی دارای دو قسمت اصلی است: پوسته بیرونی سخت و آستر داخلی نرم. پوسته سخت برای گسترش نیروی برخورد در ناحیه وسیع‌تر طراحی شده و احتمال شکستگی جمجمه را کاهش می‌دهد، در حالی که پوشش نرم داخل باعث جذب انرژی ضربه شده و انرژی کمتری به سر شما منتقل می‌شود.

مواد استفاده شده در هر کلاه ایمنی، باعث ایجاد تفاوت در انواع مختلف این محصول شود. پوسته‌ها معمولا از مواد کامپوزیتی مانند فایبرگلاس یا الیاف کربن سبک یا پلاستیک‌های بسیار سخت مانند پلی‌کربنات یا ABS ساخته می‌شوند. مواد آستر داخل، معمولا ضخیم هستند و از دو لایه مختلف ساخته شده‌اند، یک لایه نرم که بر روی سر قرار می‌گیر و یک لایه سفت که تاثیرات فشار را جذب کند. برخی از کلاه‌های ایمنی مرغوب از پلاستیک‌های جاذب انرژی مانند D3O® ساخته می‌شوند که در هنگام استفاده نرم هستند، اما در لحظه برخورد آنها سخت می‌شوند، اما بیشتر کلاه‌ها هنوز از مواد دیگری مانند پلی‌استایرن منبسط شده (EPS) یا پلی‌پروپیلن منبسط شده (EPP) استفاده می‌کنند.

ساختار کلاه ایمنی دوچرخه

از برخی جهات ، بدن انسان گرمای زیادی را از دست می‌دهد و مقدار زیادی از این گرما از طریق سر ما از بین می‌رود. ما در روزهای سرد، از کلاه‌های پشمی استفاده می‌کنیم، تا گرما را در داخل خود محصور کنیم. اما پوشیدن هر نوع کلاه در یک روز گرم، باعث عرق کردن خواهد شد. به همین دلیل کلاه‌های ایمنی دوچرخه، به طور کلی دارای سوراخ‌های تهویه زیادی هستند.

مشکلی که ایجاد سوراخ در اشیاء به وجود می‌آورد این است که از لحاظ ساختاری آنها را ضعیف‌تر می‌کند. در صورتی که این سوراخ‌ها به خوبی طراحی نشده باشند، به جز این که باعث ضعیف شدن ساختار آنها می‌شوند، جریان هوا تلاطمی ایجاد می‌کند که سرعت شما را کاهش می‌دهد. طراحی یک کلاه ایمنی مناسب برای دوچرخه شامل تعادل دقیق بین محافظت از سر، خنک نگه داشتن شما و آیرودینامیک بودن آن است، تا بتوانید در شرایط مطلوب با سرعت بالایی حرکت کنید.

  5 نوع از بهترین مدل‌های دوچرخه کوهستان جاینت (Giant)

کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۳۲

کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۳۲
کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۳۲

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۳۲

 • ابعاد: ۲۳ * ۲۰ * ۱۸ سانتی‌متر
 • وزن: ۱۲۹ گرم
 • جنس: پلی‌استر، پلی‌اورتان
 • قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول
 • تنظیم اندازه به صورت
 • ریلی

کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۰۱

کلاه ایمنی دوچرخه مدل 001
کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۰۱

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه مدل ۰۰۱

 • ابعاد: ۳۵ * ۲۵ * ۱۵ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۰۰ گرم
 • جنس: پلاستیک
 • قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول
 • تنظیم اندازه به صورت

کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H38

کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H38
کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H38

این نوع کلاه ایمنی، در هنگام دوچرخه سواری و در شرایط مختلف، محافظت خوبی از سر دارد. کلاه‌های ایمنی مدل H38 انتخابی خوب برای بانوان و آقایان است و به خوبی از سر محافظت می‌کنند. رویه این محصول از پلاستیک ABS بوده و از مقاوم بالایی برخوردار است. این نوع پلاستیک مرغوب، دوام بالایی در هنگام وارد شدن ضربه و فشار دارد و در برابر ساییدگی و خط افتادن، به خوبی مقاومت خواهد کرد. از مواردی که در انتخاب کلاه ایمنی باید به آن توجه داشت، سوراخ‌های موجود در آنها است. سوراخ‌ها باید به صورتی طراحی شده باشند که هوا به خوبی در کلاه حرکت کند و از تعریق و بوی نامطبوع جلوگیری شود. پدهایی تعبیه شده در این کلاه، ایجاد میکروب را به تعویق می‌اندازد و عمری طولانی دارند.

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H38

 • جنس: پلی‌اورتان
 • ابعاد: ۳۲*۲۲*۱۶ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: تنظیم اندازه به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: رویه خارجی از جنس پلاستیک ABS، جداره داخلی از جنس پلی‌استایرن، دارای سوراخ های متعدد بر روی بدنه برای جریان یافتن هوا درون کلاه، دارای پد ضد میکروب در لایه داخلی، دارای فناوری CINCH برای احساس راحتی بیشتر، دریچه های چندگانه (۲۰ دریچه هوا)، گردش هوا را در طول دوچرخه‌سواری برای راحتی هرچه بیشتر سر، میسر می‌کنند

کلاه ایمنی دوچرخه جاینت مدل Streak سایز S

کلاه ایمنی دوچرخه جاینت مدل Streak سایز S
کلاه ایمنی دوچرخه جاینت مدل Streak سایز S

کلاه ایمنی دوچرخه جاینت مدل Streak در هر شرایطی، مخصوصا در هنگام دوچرخه‌سواری محافظت خوبی از سر خواهد داشت. بانوان و آقایان از این کلاه ایمنی می‌توانند در هنگام دوچرخه‌سواری استفاده کنند. رویه این کلاه، از پلاستیک ABS ساخته شده است. این نوع پلاستیک دوام بالایی دارد و در برابر ضربه و فشار و یجاد ساییدگی مقاومت بالایی خواهد داشت. سوراخ‌های روی این کلاه، طراحی خوبی دارند و هوا به خوبی می‌تواند در داخل کلاه جریان پیدا کند. این محصول در داخل خود پدهایی دارد که از مواد مرغوب ساخته شده‌اند و از فناوری Cinch در ساخت آنها استفاده شده و باعث ایجاد احساس راحتی برای دوچرخه‌سوار می‌شوند.

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه جاینت مدل Streak

 • ابعاد: ۳۰*۲۰*۱۵ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۲۱ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: قابلیت تنظیم اندازه به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: رویه خارجی از جنس پلاستیک ABS، جداره داخلی از جنس پلی‌استایرن، دارای سوراخ های متعدد بر روی بدنه برای جریان یافتن هوا درون کلاه، دارای پد ضد میکروب در لایه داخلی، دارای فناوری CINCH برای احساس راحتی بیشتر

کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H32

کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H32
کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H32

استفاده از کلاه ایمنی در هنگام دوچرخه‌سواری، باعث کم شدن آسیب به سر در زمان حادثه می‌شود. کلاه یووکس مدل H32 دارای ریگلاژش است که باعث می‌شود این محصول با سر افراد مختلف هماهنگ شود. کلاه ایمنی uvex بهترین انتخاب برای بانوان و آقایانی که می‌خواهند در کنار حرفه‌ای بودن، دوچرخه‌سواری مطمئنی را تجربه کنند. این کلاه دارای رویه پلاستیکی از نوع ABS است که علاوه بر مرغوب بودن، دوام بالایی داشته و در برابر ضربه و فشار و ایجاد ساییدگی، مقاومت بالایی دارد. با داشتن سوراخ‌هایی مناسب، گردش هوا در این کلاه به خوبی انجام شده و جنس داخل کلاه به صورتی انتخاب شده که می‌توان کلاه را شستشو داد.

  12 نوع از بهترین مدل‌های راکت بدمینتون یونکس (YONEX)

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H32

 • جنس: پلی‌اورتان
 • ابعاد: ۳۳*۲۲*۱۶ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۰۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: پوسته پلی کربنات با آستر EPS، دارای محل نصب چراغ عقب، تهویه فوق العاده، محور تنظیم عمودی ریگلاژ، جداره داخلی از جنس پلی‌استایرن، دارای سوراخ‌های متعدد بر روی بدنه، برای جریان یافتن هوا درون کلاه، دارای پد ضد میکروب در لایه داخلی، دارای فناوری CINCH برای احساس راحتی بیشتر

کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H42

کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H42
کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H42

با استفاده از کلاه‌های ایمنی در هنگام دوچرخه‌سواری، در زمان حادثه صدمات ناشی از برخورد سر به حداقل خود می‌رسد و کلاه مقدار فشار و ضربه را کاهش می‌دهد. جنس رویه در کلاه‌های ایمنی دوچرخه از مواد سخت انتخاب می‌شود تا بیشترین مقاومت ایجاد شود و در داخل کلاه، موادی به کار می‌روند که باعث پخش شدن ضربه شوند. مواد داخل کلاه در قسمتی که به رویه متصل می‌شود، سفت‌تر هستند و موادی که در تماس با سر قرار می‌گیرند، نرم‌تر انتخاب می‌شوند تا دوچرخه‌سوار در هنگام استفاده، احساس بهتری داشته باشد. پلاستیک ABS که با استفاده از آن رویه کلاه ساخته می‌شود، باعث دوام بالای کلاه و مقاومت زیاد آن در برابر ضربه و فشار می‌شود.

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه یووکس مدل H42

 • جنس: پلی‌اورتان
 • ابعاد: ۳۵*۲۳*۱۶ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: رویه خارجی از جنس پلاستیک ABS، جداره داخلی از جنس پلی‌استایرن، دارای سوراخ‌های متعدد بر روی بدنه برای جریان یافتن هوا درون کلاه، دارای پد ضد میکروب در لایه داخلی، دارای فناوری CINCH برای احساس راحتی بیشتر

کلاه دوچرخه وایب مدل SONIC

کلاه دوچرخه وایب مدل SONIC
کلاه دوچرخه وایب مدل SONIC

حتی دوچرخه‌سواران حرفه‌ای نیز می‌توانند از این کلاه برای محافظت از سر خود استفاده کنند. طراحی این کلاه به صورتی است که با داشتن سوراخ‌های متعدد، جریان هوای خوبی در داخل کلاه ایجاد می‌شود. رویه کلاه از مواد مرغوب ساخته شده و دوام بالایی داشته و مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشار دارد. این کلاه قابل تنظیم بوده و افراد مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. این کلاه یکی از انواع کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری با وزن کم است و به خاطر استفاده مواد باکیفیت در داخل کلاه، می‌توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد. این کلاه دارای ابر زیر چانه نیز است که باعث احساس راحتی بیشتر خواهد شد.

 

مشخصات کلاه دوچرخه وایب مدل SONIC

 • جنس: پلاستیک
 • ابعاد: ۲۴*۱۸*۱۲ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۱۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: مناسب برای بزرگسالان، قابلیت تنظیم سایز به صورت ریلی، باکیفیت و سبک، دارای ابر زیر چانه

کلاه دوچرخه وایب مدل LAGUNA

کلاه دوچرخه وایب مدل LAGUNA
کلاه دوچرخه وایب مدل LAGUNA

این کلاه علاوه‌‎بر ایمنی، ظاهری جذاب دارد و برای استفاده در مکان‌های مختلف مناسب خواهد بود. استفاده از مواد مرغوب در ساخت رویه این کلاه باعث می‌شود تا این محصول دوام بالایی داشته باشد و کارایی مطلوبی ارائه دهد. این کلاه طراحی خوبی دارد و شکل آن به صورتی است که در برابر باد مقاوتی ایجاد نمی‌کند و با داشتن سوراخ‌های متعدد بر روی آن، هوا به خوبی در کلاه جریان پیدا می‌کند. این کلاه وزن کمی دارد و استفاده طولانی مدت از آن باعث احساس خستگی نمی‌شود. مواد داخل این محصول از نوع مرغوب بوده و باعث عرق کردن سر نمی‌شود.

 

مشخصات کلاه دوچرخه وایب مدل LAGUNA

 • جنس: پلاستیک
 • ابعاد: ۲۴*۱۸*۱۲ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۱۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: مناسب برای بزرگسالان، قابلیت تنظیم سایز به صورت ریلی، باکیفیت و سبک، دارای ابر زیر چانه

کلاه ایمنی دوچرخه وایب مدل TIMBER

کلاه ایمنی دوچرخه وایب مدل TIMBER
کلاه ایمنی دوچرخه وایب مدل TIMBER

کلاه‌های ایمنی مدل TIMBER ظاهری جذاب دارند و با طراحی مناسب، باعث امنیت بیشتر دوچرخه‌سوار می‌شوند. سوراخ‌های تعبیه شده بر روی این کلاه، باعث ایجاد جریان هوای کافی در داخل این کلاه می‌شوند و بعد از مدت طولانی استفاده، سر عرق نمی‌کند. پلاستیک به کار رفته در رویه این کلاه جنس مقاومی دارد و در برابر فشارهای وارد شده به کلاه از سر دوچرخه‌سوار محافظت کافی را خواهد داشت. در داخل این کلاه ابرهای مناسبی استفاده شده و باعث ایجاد ناراحتی نمی‌شوند. این کلاه وزن کمی دارد و تنظیم آن به صورت ریلی است.

  10 نوع از بهترین مدل‌های چادر مسافرتی کچوا (Quechua)

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری وایب مدل TIMBER

 • جنس: پلاستیک
 • ابعاد: ۲۴*۱۸*۱۲ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۱۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: مناسب برای بزرگسالان، قابلیت تنظیم سایز به صورت ریلی، باکیفیت و سبک

کلاه ایمنی دوچرخه مدل mv23

کلاه ایمنی دوچرخه مدل mv23
کلاه ایمنی دوچرخه مدل mv23

کلاه‌های ایمنی مدل mv23 مناسب برای دوچرخه‌سواری هستند و از آنها می‌توان در شرایط مختلف استفاده کرد. استفاده از رنگ‌های مختلف بر روی این کلاه، باعث جلب توجه رانندگان وسایل نقلیه می‌شوند و از خطرات احتمالی خواهند کاست. پلاستیک مقاوم به خوبی در برابر ضربات و فشارهای وارده دوام خواهد آورد و با ترکیب با مواد داخل کلاه، ضربه وارد شده کمترین آسیب را خواهند رساند. این کلاه قابلیت تنظیم اندازه دارد و طراحی آن به صورتی است که باعث خستگی دوچرخه‌سوار نمی‌شود. هوا به خوبی در این  کلاه جریان پیدا می‌کند و از عرق کردن سر دوچرخه‌سوار جلوگیری می‌کند.

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه مدل mv23

 • جنس: پلاستیک
 • ابعاد: ۳۰*۲۰*۹ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۲۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت ریلی

کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری مدل hb6-2

کلاه ایمنی دوچرخه مدل hb6-2
کلاه ایمنی دوچرخه مدل hb6-2

طرح و رنگ جذاب و وزن سبک این کلاه، آن را برای استفاده مناسب می‌کند و رنگ‌های روشن استفاده شده بر روی این کلاه جلوه‌ای مناسب برای آن ایجاد می‌کنند. وزن سبک و طراحی این کلاه به گونه‌ای است که استفاده طولانی مدت از آن، دوچرخه‌سوار را خسته نمی‌کند. پلاستیک رویه جنس مرغوبی دارد و مقاومت بالای آن باعث دوام کلاه می‌شود. تنظیم اندازه در این کلاه به صورت سگکی بوده و برای استفاده کودکان و نوجوانان این محصول را مناسب می‌کند. سوراخ‌های ایجاد شده در این کلاه از عرق کردن سر جلوگیری می‌کنند و در زمان استفاده، دوچرخه‌سوار احساس خوبی خواهد داشت.

 

مشخصات کلاه‌های ایمنی دوچرخه مدل hb6-2

 • جنس: پلاستیک
 • ابعاد: ۲۰*۱۷*۱۴ سانتی‌متر
 • وزن: ۱۸۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت سگکی
 • سایر توضیحات: مناسب برای کودکان و نوجوانان

کلاه ایمنی دوچرخه راکی مدل MA2

کلاه ایمنی دوچرخه راکی مدل MA2
کلاه ایمنی دوچرخه راکی مدل MA2

بر روی کلاه‌های ایمنی مدل MA2 از رنگ‌های متفاوتی استفاده شده که باعث جذابیت آن می‌شود. از این کلاه می‌توان در هنگام دوچرخه‌سواری استفاده کرد و ایمنی را افزایش داد. بر روی این کلاه سوراخ‌هایی قرار دارند که هوا به خوبی در داخل کلاه جریان پیدا می‌کند. پلاستیک استفاده شده برای رویه این کلاه مقاومت بالایی دارد و به خوبی می‌تواند در برابر ضربات و فشارهای وارد شده دوام بیاورد و از سر دوچرخه‌سوار محافظت کند. این کلاه وزن کمی دارد و می‌توان به مدت طولانی از آن استفاده کرد.

 

مشخصات کلاه ایمنی دوچرخه راکی مدل MA2

 • جنس: پلاستیک
 • ابعاد: ۲۰*۱۷*۱۴ سانتی‌متر
 • وزن: ۱۸۰ گرم
 • قابلیت تنظیم اندازه: به صورت ریلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *