راهنمای انتخاب و خرید شارژرهای فندکی اتومبیل

تقریبا این روزها بدون تلفن‌های هوشمند خود نمی‌توانیم کار کنیم، بنابراین در زیر اطلاعاتی درباره بهترین شارژرهای فندکی اتومبیل برای تلفن و سایر دستگاه‌های الکترونیکی شما آورده شده است.

این روزها، ما زمان زیادی را در اتومبیل هستیم و در دنیایی زندگی می‌کنیم که بسیاری از کارها با استفاده از تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی قابل حمل انجام می‌شود. این بدان معناست که ما دائما باید تلفن هوشمند خود را شارژ کنیم تا آماده به کار باشد. هیچ چیز بدتر از اضطراب مواجه شدن با باتری در حال اتمام تلفن همراه نیست.

خبر خوب این است که به معنای واقعی کلمه، ده‌ها مدل شارژر فندکی اتومبیل برای دستگاه‌های USB موجود است. اکثر آنها راه‌حل‌های بسیار آسانی هستند، با استفاده از جای فندک خودرو می‌توانند دستگاه الکترونیکی شما را شارژ کنند. با قرار دادن آنها در جای فندک اتومبیل، شما فقط کابل USB مورد نیاز خود را به دستگاه متصل کنید و هنگامی که در جاده یا در ترافیک هستید، دستگاه الکترونیکی شما شارژ می‌شود.

علاوه بر این، اگر شما راننده تاکسی باشید یا با خودرو مسافر جابجا می‌کنید، می‌توانید یکی از این محصولات را تهیه کنید تا مسافران شما رضایت بیشتری داشته باشند. با داشتن یک شارژر اتومبیل آماده به کار، مسافران شما می‌توانند تلفن‌های همراه خود را هنگام سوار شدن شارژ کنند و امتیاز ۵ ستاره برای شما دور از دسترس نخواهد بود.

اکثر شارژرهای ماشین قیمتی ارزان دارند و به راحتی از تلفن‌های هوشمند مختلف پشتیبانی می‌کنند. اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند، پس شما شارژری را باید تهیه کنید که شارژ سریع ارائه دهد. اما برخی از دستگاه‌های الکترونیکی نیاز به شارژر قوی‌تر دارند و در زمان انتخاب شارژرهای فندکی اتومبیل باید به آن توجه کنید.

۱۰ مدل از بهترین شارژرهای فندکی USB اتومبیل

اهمیت شارژرهای فندکی اتومبیل

اهمیت شارژرهای فندکی اتومبیل
اهمیت شارژرهای فندکی اتومبیل

آیا قصد دارید با خانواده یا دوستان خود یک سفر طولانی جاده‌ای انجام دهید؟ شما احتمالا مشغول بسته‌بندی میان وعده‌ها و وسایل ضروری خود خواهید بود. اما بسیاری از افراد یک چیز مهم را که باید همراه خود داشته باشند را نادیده می‌گیرند، شارژرهای فندکی اتومبیل با درگاه USB.

اگر به طور مکرر به مسافر می‌روید یا کسی هستید که نیاز دارید تا تلفن همراه، تبلت و یا دستگاه الکرونیکی همراه شما همیشه آماده به کار باشد، می‌دانید که باتری‌های این وسایل تمام می‌شوند و بنابراین داشتن شارژر ماشین USB این روزها تقریبا یک ضرورت است.

شارژرهای فندکی USB دستگاه‌های کوچکی هستند که می‌توانند به جای فندک اتومبیل متصل شوند و دارای درگاه‌های USB تکی یا چندگانه هستند. آنها معمولا برای شارژ تلفن همراه، تبلت، پاور بانک، دوربین و تعداد زیادی دستگاه USB دیگر استفاده می‌شوند. این شارژرها در مسافرت اهمیت زیادی دارند و تقریبا می‌توانند هر دستگاهی که از طریق پورت USB شارژ می‌شود را شارژ کنند.

در یک شارژر فندکی خوب ماشین باید به دنبال چه چیزی بود؟

تمام شارژرهای اتومبیل بر اساس طراحی، مارک، سبک، تعداد درگاه‌ها، منبع تغذیه و ویژگی‌های مختلف دیگر بسیار منحصربه‌فرد هستند. شما باید بتوانید با تمرکز بر این جنبه‌های اصلی، مورد مناسب را انتخاب کنید.

  راهنمای خرید تلویزیون: نکاتی که باید بدانید

آمپر خروجی

اکثر تلفن‌های هوشمند به شارژری با خروجی حدود ۱.۰ آمپر نیاز دارند. یک شارژر فندکی ایده‌آل اتومبیل باید بتواند حداقل ۲.۱ آمپر را به شما ارائه دهد. برای شارژ تبلت نیاز به آمپر بالا است و شارژری با ۲.۱ آمپر خروجی می‌تواند تبلت و یا دستگاه‌های الکترونیکی با ظرفیت باتری بالا را شارژ کند.

اگر می‌خواهید یک شارژر اتومبیل USB دوتایی داشته باشید که بهترین عملکرد را به شما ارائه دهد، باید به این نکته توجه کنید که توان خروجی شارژر به معنی توان مجموع خروجی‌ها است. در شارژرهایی با بیش از یک پورت خروجی، یکی از پورت‌ها توان کمتری دارد و در زمان خرید شارژر فندکی خودرو باید به توان خروجی هر پورت توجه داشته باشید.

اگر آمپر خروجی شارژر اتومبیل در هر پورت USB کمتر از ۲.۱ آمپر باشد، برای شارژ تبلت یا آی‌پد توصیه نمی‌شود. با این حال، آنها هنوز هم می‌توانند برای شارژ تلفن‌های هوشمند کاملا کافی باشند.

تعداد پورت USB

اگر کسی هستید که چندین ابزار الکترونیکی مانند تلفن همراه و یا تبلت دارید، داشتن شارژر اتومبیل فقط با یک پورت کافی نیست. با انتخاب شارژرهای USB اتومبیل با چند پورت، که به شما امکان می‌دهد گجت‌های خود را به طور همزمان شارژ کنید، می‌توانید از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

در حالی که تبلت خود را شارژ می‌کنید، نیازی نیست نگران تمام شدن باتری تلفن خود باشید. علاوه بر این، اگر با همکاران یا افراد دیگر سفر می‌کنید، داشتن یک شارژر اتومبیل با چندین پورت به همه امکان می‌دهد دستگاه‌های الکترونیکی خود را شارژ کنند.

کابل شارژر

فکر می‌کنم همه ما به خوبی از این واقعیت مطلع هستیم که کابل‌های شارژر در اثر کارکرد امکان خراب شدن دارند. یک شارژر اتومبیل ایده‌آل، هرگز با کابل ثابت و دائمی همراه نخواهد بود. زیرا کابل متصل به شارژر انعطاف‌پذیری لازم را برای شما فراهم نمی‌کند و فقط هنگام استفاده نکردن از شارژ، دردسرساز خواهد بود.

کابل شارژر
کابل شارژر

شارژرهای اتومبیل با کابل‌های دائمی (مانند آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است) مشکل ساز هستند. زیرا کابل‌های متصل به شارژر در اثر قرار گرفتن در شرایط نامناسب، خیلی زود کارایی خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل است که شما همیشه باید شارژری را خریداری کنید که کابل ثابت ندارد، تا در هنگام خراب شدن کابل که اجتناب‌ناپذیر است، احتیاجی نباشد تا با هزینه زیاد، نیاز به تعویض شارژر داشته باشید و فقط کابل را تعویض کنید.

آیا شارژرهای فندکی اتومبیل می‌توانند به باتری‌های تلفن همراه آسیب برسانند؟

این یک سوال ساده بله یا خیر نیست. باید بدانید که شارژر شامل دو بخش است:

(۱) یک منبع ثابت ولتاژ با جریان کنترل شده به طور مناسب

(۲) یک مدار الکترونیکی که می‌تواند زمان پر شدن باتری را تشخیص دهد.

در وسایل نقلیه قدیمی، سیستم برق خودرو در واقع منبعی قابل اطمینان نبود. نوسان ولتاژ غالبا در اتومبیل‌های قدیمی، مشکل ایجاد می‌کرد. با این حال، در مدل‌های جدیدتر اتومبیل، سیستم‌های برق‌رسانی آنها از قابلیت اطمینان و پایداری بیشتری برخوردار هستند.

زمانی که ماشین خود را روشن می‌کنید، همچنان باید انتظار پارازیت و نوسانات برقی را داشته باشید. بنابراین، اگر در این لحظه‌های شروع به کار موتور خودرو، از شارژرهای فندکی اتومبیل خود استفاده کنید، اگر در اثر نوسانات برق، شارژر و یا دستگاه الکترونیکی متصل به آن خراب شد، شوکه نشوید. توصیه می‌شود بعد از روشن شدن موتور ماشین، شارژر فندکی و تلفن همراه و یا دیگر دستگاه‌های الکترونیکی را متصل کنید.

هنوز سوال اصلی این است که آیا این شارژر‌ها می‌توانند به دستگاه‌های الکترونیکی شارژ شما آسیب برسانند؟ در بیشتر مواقع این شارژرها قابل اطمینان هستند و باعث آسیب نمی‌شوند. هیچ آسیبی به گجت‌های شما وارد نمی‌شود، به خصوص اگر گجت و شارژر فندکی مورد استفاده شما از نوع تقلبی و ارزان قیمت نباشند.

  راهنمای خرید کفش ایمنی

قبل از شروع به کار موتور خودرو، به عنوان یک اقدام احتیاطی، باید از قرار دادن شارژر و دستگاه خود در جای فندک خودرو خودداری کنید. جای نگرانی نیست، زیرا بیشتر شارژرهای باکیفیت، جریان و ولتاژ ورودی را اندازه‌گیری می‌کنند و در صورت نوسان در ورودی، جریان خروجی را قطع می‌کنند.

شارژرهای باکیفیت، دارای مدار محافظ و تراشه‌های هوشمندی هستند که در صورت شارژ شدن باتری دستگاه متصل، جریان خروجی را قطع می‌کنند. این مدار محافظ از شارژ بیش از حد و خرابی باتری دستگاه‌های الکترونیکی متصل جلوگیری می‌کند.

نحوه استفاده از شارژرهای فندکی اتومبیل به روش صحیح

نحوه استفاده از شارژرهای فندکی اتومبیل به روش صحیح
نحوه استفاده از شارژرهای فندکی اتومبیل به روش صحیح

اولین چیزی که باید روی آن متمرکز شوید، جلوگیری از آسیب دیدن باتری اتومبیل است. برای اطمینان از این که شارژر فندکی ماشین شما باتری را خالی نمی‌کند این است که در صورتی که از آن استفاده نمی‌کنید، باید آن را از جای فندک اتومبیل جدا کنید.

حتی اگر هیچ دستگاهی به شارژر متصل نشده باشد، اگر سوئیچ باز باشد و شارژر فندکی اتومبیل در جای فندک بماند، می‌تواند باتری ماشین را خالی کند. اگر سوئیچ باز و موتور خاموش باشد، برق باتری کم می‌شود و ممکن است به باتری خودرو آسیب برسد. اکثر اتومبیل‌های جدید که بدون سوئیچ روشن می‌شوند این مشکل را ندارند، اما باید بیشتر مراقب اتومبیل‌هایی باشید که از سوئیچ برای روشن شدن استفاده می‌کنند.

شارژرهای فندکی اتومبیل مرغوب دارای مداری هستند که با شارژ شدن باتری دستگاه متصل، به طور خودکار برق شارژ را قطع می‌کنند. در این محصولات هیچ تخلیه غیر ضروری، از باتری اتومبیل انجام نمی‌شود. قبل از انتخاب و خرید شارژر فندکی اتومبیل باید مطمئن شوید که آیا شارژری که انتخاب کرده‌اید از چنین محافظتی برخوردار است یا خیر.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، ارزیابی سازگاری شارژر اتومبیل با دستگاه‌های مختلف مورد استفاده شما است. قبل از انتخاب، به میزان جریان و ولتاژ برق خروجی و نوع درگاه خروجی توجه کنید.

پس از شارژ کامل تلفن همراه و یا دیگر دستگاه‌ها، شارژر فندکی اتومبیل خود را از جای فندک خارج کنید تا به دستگاه‌های الکترونیکی شما و باتری خودرو آسیب نرسد.

شارژ سریع‌تر با خاموش کردن دستگاه‌های الکترونیکی

در پایان، اگر به دنبال شارژ سریع‌تر هستید، می‌توانید با خاموش کردن دستگاه‌های خود در هنگام اتصال به شارژر، آنها را سریع‌تر شارژ کنید. برای شارژ کامل برخی از دستگاه‌ها، مدت زمان زیادی لازم است. زیرا آنها در زمان روشن بودن به طور مداوم در پس زمینه کار کرده و باتری مصرف می‌کنند، حتی اگر از آنها استفاده نکنید.

خاموش کردن دستگاه‌ها، زمان شارژ شدن آنها را به حداقل می‌رساند، تا در صورت لزوم به سرعت بتوانید با تلفن یا تبلت خود کار کنید. این به خصوص برای تلفن‌های هوشمند مناسب است که به دلیل سرعت پایین شارژ مشهور هستند.

چرا شارژر فندکی ماشین من خیلی کند است؟

این برای بسیاری از افراد تعجب‌آور است، اما شارژ کند شارژرهای USB تقصیر خود شارژرها نیست. در حقیقت، اگر چه پورت‌های USB شارژر فندکی ماشین شما برای شارژ سریع مناسب هستند، اما اگر از سیم شارژ نامرغوب استفاده کنید، جریان برق کافی به تلفن نمی‌رسد.

کابل‌های شارژر تقلبی دارای سیم‌های نازک هستند و از مواد بی‌کیفیت ساخته می‌شوند و جریاق برق زیادی را تلف می‌کنند. در برخی از مواقع، کندی شارژ مربوط به تلفن همراه می‌شود. برخی از برنامه‌های تلفن همراه در پس زمینه باز می‌مانند و برق مصرف می‌کنند. مصرف برق زیاد تلفن همراه باعث می‌شود تا برق ورودی کمتری به باتری برسد و تلفن دیرتر شارژ شود.

  راهنمای استفاده از لوازم تست قند خون

اگر شارژر فندکی ماشین کار نکند، چه کار باید کرد؟

درصورت شارژ نشدن دستگاه، باید ابتدا فیوز برق ورودی به جا فندکی خودرو را بررسی کنید. گاهی اوقات، شارژر فندکی اتومبیل، به انرژی بیشتری از توانائی فیوز آن نیاز دارد و باعث سوختن فیوز می‌شود. در چنین شرایطی باید به فکر خرید یک شارژر اتومبیل جدید باشید.

اگر فیوز سالم باشد، مطمئن شوید که شارژر به خوبی به جای فندکی اتصال مناسب داشته باشد. در صورت استفاده از فندک خودرو، جای فندک ممکن است کثیف شده باشد و اتصال شارژر به برق خودرو به خوبی انجام نشود. با تمیز کردن جای فندک اتومبیل، این مشکل برطرف خواهد شد.

در برخی از مواقع، فنر اتصال‌دهنده قطب‌های مثبت و منفی باتری در شارژر ممکن است به اندازه کافی قوی نباشند و نتوانند اتصال محکم بر قرار کنند. در این صورت اگر فردی فنی هستید، می‌توانید با باز کردن شارژر، فنرهای اتصال را در صورت امکان سفت کنید.

اگر هیچ یک از این راه‌حل‌ها به رفع مشکل کمک نکرد، ممکن است مشکل از شارژر فندکی اتومبیل شما باشد. برخی از مارک‌ها و محصولات از کیفیت و طراحی ضعیفی برخوردار هستند و می‌توانند با کمترین نوسان برق ورودی خراب شوند. یا طول عمر آنها به طور قابل توجهی از سایر شارژرهای قدرتمند اتومبیل کوتاه‌تر باشد. شارژرهای فندکی اتومبیل ارزان قیمت، سخت‌افزاری بی‌کیفیت دارند و به جز امکان آسیب رساندن به دستگاه‌های الکترونیکی شما، عمر کوتاهی هم دارند.

مزایای استفاده از شارژرهای اتومبیل با پورت USB

مزایای استفاده از شارژرهای اتومبیل با پورت USB
مزایای استفاده از شارژرهای اتومبیل با پورت USB

اگر زمان زیادی را در اتومبیل خود سپری می‌کنید، شارژ دستگاه‌های مختلف بسیار راحت خواهد بود. برای رفتن به سر کار، زمانی که سوار ماشین می‌شوید، به راحتی می‌توانید تلفن خود را شارژ کنید و با یک باتری شارژ شده وارد دفتر کار خود شوید.

وجود این دستگاه‌های کوچک در مواقع اضطراری بسیار مفید است. آنها بسیار کوچک هستند و همچنین بسیار بادوام، شما می‌توانید یکی از آنها را در محفظه داشبورد اتومبیل به مدت نامحدود قرار دهید. در صورت نیاز به شارژ تلفن همراه یا GPS، به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

شارژر فندکی سفرهای طولانی را قابل تحمل می‌کند. در طول سفر به راحتی می‌توانید از تلفن همراه، تبلت و یا دیگر وسایل الکترونیکی خود استفاده کنید و در صورت خالی شدن باتری آنها، با استفاده از این شارژرهای فندکی اتومبیل دستگاه‌های خود را شارژ کنید.

انواع شارژر فندکی اتومبیل USB

به طور کلی دو نوع شارژر فندکی اتومبیل قابل اتصال با سیم و با قابلیت شارژ بی‌سیم وجود دارند.

شارژرهای سیم‌دار به یک یا چند پورت USB مجهز هستند و با اتصال کابل رابط، تلفن و یا دستگاه‌های دیگر را شارژ می‌کنند. با استفاده از این شارژها می‌توان طیف گسترده‌ای از وسایل الکترونیکی را شارژ کرد.

شارژرهای بی‌سیم نسخه مدرن‌تری از این محصولات هستند. برای شارژ نیازی نیست تا از کابل رابط استفاده شود. با قرار دادن تلفن همراه بر روی سطح مخصوص، تلفن شروع به شارژ شدن می‌کند. البته تلفن همراه نیز باید قابلیت شارژ بی‌سیم را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *