راهنمای خرید جاروبرقی

بسیاری از سبک‌ها، عملکردها و ویژگی‌های پیشرفته فناوری در انواع مختلف جاروبرقی‌های امروزی موجود هستند. بنابراین کدام یک برای شما مناسب است؟ این که آیا شما صاحب حیوان خانگی هستید، مبتلا به آلرژی هستید یا فقط به جاروبرقی مناسب برای خانه خود نیاز دارید، با مطالعه راهنمای خرید جاروبرقی می‌توانید گزینه بهتری را تهیه کنید.

جاروبرقی‌ها برای تمیز کردن گرد و غبار و در برخی از مدل‌ها، آب طراحی شده‌اند. با انتخاب نوع مناسب، خانه و محل کار تمیزتری خواهید داشت و محصولی را تهیه می‌کنید که در زمان طولانی‌تری می‌تواند کارکردی ایده‌آل داشته باشد.

۱۰ نوع جارو برقی باکیفیت برای خانه

اصول اولیه انتخاب و خرید جاروبرقی

اصول اولیه انتخاب و خرید جاروبرقی
اصول اولیه انتخاب و خرید جاروبرقی

برای انتخاب جاروبرقی مناسب، به اجزای اصلی خانه خود نگاه کنید. ابتدا اندازه خانه را در نظر بگیرید. خانه‌های بزرگ‌تر، ممکن است برای نظافت کامل، به یک جاروبرقی عمودی بزرگ‌تر و قوی‌تر نیاز داشته باشند. بعد، به پله‌ها فکر کنید. اگر خانه‌ای چند سطحی دارید، مدلی را در نظر بگیرید که حرکت از طبقه‌ای به طبقه دیگر راحت‌تر باشد. سپس، به سطح کف خانه فکر کنید. خانه‌هایی با سطوح مختلف، نیاز به جارویی دارند که بتواند با انواع مختلف کف سازگار باشد. حیوانات خانگی خود را فراموش نکنید. جاروبرقی‌هایی که برای مقابله با موی سر و موهای حیوانات خانگی طراحی شده‌اند، می‌توانند نظافت را بسیار ساده‌تر کنند.

خرید جاروبرقی جدید کاری نیست که شما هر روز انجام دهید، بنابراین یک محصول با کیفیت که خانه شما را به خوبی تمیز می‌کند و به مدت طولانی دوام می‌آورد، ارزش خرید خواهد داشت.

مواردی که باید در نظر گرفت

مواردی که باید در نظر گرفت
مواردی که باید در نظر گرفت

بعد از این که به سه جزء اصلی خانه خود یعنی اندازه، راه پله و سطح زمین توجه کردید، به سبک زندگی و نیازهای شخصی خود فکر کنید تا مشخص شود کدام محصول برای شما مناسب است. در زیر لیستی از ملاحظات اولیه برای انتخاب جاروبرقی مناسب وجود دارد.

توجه به برنامه کاری در زمان خرید جاروبرقی

احتمالا شما وقت ندارید که هر روز خانه خود را جاروبرقی بکشید. اما اگر این کار را بکنید، یک جاروبرقی سبک وزن برای حفظ تمیزی یک خانه کافی است. با این حال، اگر کمتر جاروبرقی می‌کشید، ممکن است یک جاروبرقی عمودی یا بزرگ‌تر با موتور قوی‌تر برای اطمینان از تمیز کردن کامل را در نظر بگیرید. یا اگر دوست دارید هر روز جاروبرقی بکشید اما وقت ندارید، یک جاروبرقی رباتیک قابل برنامه‌ریزی را تهیه کنید. در حالی که شما دور از خانه هستید، جارو خانه را تمیز می‌کند.

آلرژی

اگر حساسیت فصلی یا حساسیت به گرد و غبار مشکل‌ساز هستند، گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توانند کمک کننده باشند. شما باید نوعی را انتخاب کنید که دارای مجوز HEPA باشد. در صورت حساسیت شدید، حداقل هر شش ماه یکبار فیلتر را تمیز یا تعویض کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه، محصولی را تهیه کنید که دارای فیلتر قابل شستشو باشد.

سر و صدا

اگر از صداهای بلند خوشتان نمی‌آید، یا در یک مجتمع آپارتمانی زندگی می‌کنید که سر و صدای زیاد همسایگان را آزار می‌دهد، جاروبرقی‌هایی وجود دارند که بی‌صدا کار می‌کنند، اما هنوز قدرت کافی برای تمیز کردن را دارند. بهترین راه برای مقایسه سطوح سر و صدای انواع مختلف این است که مشخصات محصول را بررسی کنید، یا از فروشنده سطح دسی بل (dB) را بخواهید. جاروبرقی با صدایی در محدوده ۶۰ تا ۶۵ دسی بل بسیار آرام است، در حالی که انواع بزرگ‌تر، سطح صدایی بیش از ۷۰ دسی بل دارند.

وزن

وزن یکی دیگر از نکات مهم، هنگام انتخاب و خرید جاروبرقی است. برخی از مدل‌های عمودی با اندازه کامل می‌توانند بیش از ۹ کیلوگرم وزن داشته باشند، در حالی که مدل‌های سبک وزن اغلب کمتر از ۴.۵ کیلوگرم هستند. اگر خانه‌ای چند سطحی دارید و نیاز دارید جاروبرقی را از پله‌ها بالا و پایین ببرید، می‌توانید جاروبرقی‌های عمودی قدرتمندی پیدا کنید که وزن کمتری دارند، اما اغلب دارای اتصالات و ویژگی‌های کمتری هستند.

  راهنمای جامع انتخاب پاور بانک مناسب برای سفر (عواملی که باید در نظر گرفت)

حیوانات خانگی

جاروبرقی‌هایی وجود دارند که به طور خاص برای کمک به تمیز کردن موهای حیوانات خانگی طراحی شده‌اند. ابتدا مطمئن شوید که جاروبرقی انتخابی شما حداقل ۱۲ آمپر قدرت دارد. اما در مورد تمیز کردن موهای سر و موی حیوانات، در نظر گرفتن قدرت کافی نیست. به دنبال اتصالات مخصوص موهای حیوان خانگی مانند الگوهای مخصوص برس و دهانه‌های پهن‌تر برای کاهش گرفتگی توسط مو باشید.

انواع جاروبرقی

جاروبرقی‌ها برای مصارف مختلف طراحی و ساخته می‌شوند و انواع متنوعی از این محصول را می‌توان پیدا کرد. این محصولات با توجه به شکل و کارایی در مدل‌های مختلف تقسیم می‌شوند. با بررسی انواع مختلف این محصول می‌توان جارویی با قابلیت‌های مناسب برای مصارف مورد نیاز تهیه کرد.

جاروبرقی‌های Upright

جاروبرقی‌های Upright محبوب‌ترین نوع جاروبرقی هستند و امروزه در بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها یافت می‌شوند. آنها معمولا بهترین نوع برای از بین بردن گرد و غبار از روی فرش هستند و می‌توانند مناطق وسیعی از فرش را به سرعت تمیز کنند. آنها همچنین برای فرش‌های مسطح و کف‌های سخت مناسب هستند.

دو نوع جاروبرقی Upright وجود دارد: تک موتوره و دو موتوره. در انواع Upright تک موتوره، حرکت برس و ایجاد خلاء توسط یک موتور انجام می‌شود. جاروبرقی‌های Upright با دو موتور، ایجاد خلاء و حرکت برس توسط موتورهای جداگانه انجام شده و به شما قدرت و مکش بیشتری می‌دهد تا فرش‌ها را بهتر تمیز کنید.

این جاروبرقی‌ها در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند و بسیاری از آنها ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

  • کلید روشن و خاموش شدن برس: به محافظت از سطح، در کف برهنه کمک می‌کند.
  • تنظیم ارتفاع سر تمیزکننده: برخی از مدل‌های عمودی، این حالت را به طور خودکار هنگام حرکت در انواع مختلف سطح تنظیم می‌کنند، بنابراین برای تغییر حالت نیازی به خم شدن ندارید. برخی از مدل‌ها به شما اجازه می‌دهند آن را به صورت دستی کنترل کنید، که بهترین کارایی را داشته باشد. اگر سر پاک‌کننده بیش از حد در فرش فرو رود، مانور و تمیز کردن دشوار می‌شود.

کنترل مکش: این ویژگی هنگام استفاده از ابزارهای تمیز کردن پارچه و روکش مبل مفید است.

جاروبرقی دستی و Stick

کوچکترین و سبک‌ترین گزینه‌های موجود، جاروبرقی‌های دستی و Stick هستند. اغلب این محصولات به صورت بی‌سیم طراحی می‌شوند و برای انواع کارهای نظافت در خانه کارایی بالایی دارند.

جاروبرقی دستی

جاروبرقی دستی برای تمیز کردن کمد‌ها، اثاثیه یا لوازم داخلی، دریچه‌ها، پرده‌ها یا فضای داخلی ماشین بسیار مناسب است. این مدل جاروبرقی برای نظافت بالای کف طراحی شده و می‌توانید از آنها برای پاکسازی فضاهای کوچک، بیرون آوردن تار عنکبوت از گوشه‌ها یا پاک کردن خاک از طاقچه‌ها استفاده کنید.

جاروبرقی Stick

جاروبرقی Stick
جاروبرقی Stick

بهترین حالت برای طبقات پر رفت و آمد که روزانه به یکبار جارو زدن نیاز دارند، جاروبرقی‌های Stick هستند. وزن آنها بسیار سبک است و معمولا با لوازم جانبی همراه نیستند. اگر خانه‌ای چند سطحی دارید، ممکن است بخواهید در طبقه دوم یک جاروبرقی Stick داشته باشید تا نیازی به حمل جاروبرقی از پله‌ها نباشد.

برخی از مدل‌های جدید جاروبرقی با ویژگی‌هایی طراحی شده‌اند که تمیز کردن پله‌ها، پنکه‌های سقفی و موارد دیگر را آسان می‌کنند.

جاروبرقی رباتی (Robot Vacuums)

جاروبرقی رباتی
جاروبرقی رباتی

اگر زمان کافی برای جارو کردن خانه را ندارید، ممکن است جاروبرقی رباتی برای شما مناسب باشد. این جاروهای رباتی خودران و قابل برنامه‌ریزی هستند، بنابراین نیازی به انجام هیچ کاری ندارید. شما فقط برنامه را تنظیم کنید و جاروبرقی بقیه کارها را انجام می‌دهد. از سنسورهایی برای جلوگیری از برخورد با موانع و پله‌ها استفاده می‌کند و به راحتی می‌تواند زیر مبلمان را تمیز کند.

آنها محصولاتی ایده‌آل هستند، شما می‌توانید به سادگی ربات را برنامه‌ریزی کرده و سپس وقت خود را با خانواده و دوستان بگذرانید. جاروبرقی‌های رباتی همچنین برای خانه‌هایی با گرد و غبار زیاد که هر روز تمیز کردن سریع آنها ضروری است، مناسب هستند. مدل خودران ممکن است برای افرادی که از نظر فیزیکی قادر به استفاده از جاروبرقی نیستند، گزینه مناسبی باشد.

  راهنمای خرید دوچرخه برقی

برنامه برای شروع و توقف و در هر کجایی که می‌خواهید ربات حرکت کند، قابل تنظیم است. اکثر آنها توانایی دارند تا حتی از فرش به سطوح سخت حرکت کنند و دوباره بر روی فرش دیگری بروند. این پاک‌کننده‌ها زندگی را کمی ساده‌تر می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که زمان کمتری را برای جارو کشیدن خانه و زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید.

جاروبرقی Carpet Cleaners

جاروبرقی Carpet Cleaners
جاروبرقی Carpet Cleaners

حتی اگر فرش‌های خود را به طور مرتب جارو برقی بکشید، خاک کثیف، گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی و باکتری‌ها در اعماق الیاف فرش شما باقی می‌مانند. خاک زیر بسیار ساینده است و می‌تواند عمر فرش را کوتاه کند. برای تمیز کردن عمیق، یک جاروبرقی Carpet Cleaners ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. تمیز کننده‌های فرش از رطوبت و گرما برای از بین بردن خاک استفاده می‌کنند. بسیاری از این محصولات چیزی بیشتر از تمیز کردن ساده انجام می‌دهند، آنها در واقع ضد عفونی می‌کنند، میکروب‌ها را از بین می‌برند و همچنین آلودگی و ذرات ریز خاک را پاک می‌کنند.

این جاروبرقی‌ها دارای انواع مختلفی هستند، از انواع عمودی گرفته تا تمیزکننده‌های قابل حمل، تا مدل‌های کوچک‌تر دستی که می‌توانند مبلمان، پارچه یا فرش را تمیز و ضد عفونی کنند.

هنگام انتخاب و خرید جاروبرقی از نوع Carpet Cleaners، به مساحت ناحیه‌ای که نیاز به تمیز کردن آن دارید و خرید محلول‌های تمیزکننده به طور همزمان فکر کنید. برای تمیز کردن تمام اتاق‌های یک خانه بزرگ، ممکن است حداقل به سه بطری محلول نیاز داشته باشید.

جاروبرقی‌های Canister

جاروبرقی‌های Canister
جاروبرقی‌های Canister

جاروبرقی Canister دارای موتور و کیسه در یک واحد جداگانه است و معمولا دارای چرخ هستند تا به قدرت مانور کمک کند. محفظه اصلی توسط یک شلنگ انعطاف‌پذیر به سر جارو متصل می‌شود.

جاروبرقی‌های Canister نسبت به سایر طرح‌های جاروبرقی سبک‌تر هستند، علاوه بر این دارای سری با قابلیت مانور بالا که می‌تواند به راحتی به نقاط تنگ برسد. این مدل برای جارو کردن نقاط و اثاثیه‌ای که دسترسی به آنها سخت است، کاربرد بالایی دارد. این نوع جارو حتی برای تمیز کردن خودرو و پارچه‌ها نیز مناسب است.

جاروبرقی‌های تجاری و مخصوص گاراژ

این جاروبرقی‌های تجاری و مخصوص گاراژ که غالبا برای محیط‌های تجاری استفاده می‌شوند، قدرت بیشتری برای تمیز کردن آلودگی‌ها ارائه می‌دهند. خاک اره، خاک و آب یا هرگونه آلودگی دیگر، مرطوب یا خشک را می‌توان با این جاروها تمیز کرد.

برای انتخاب جاروبرقی مناسب تجاری، به نحوه استفاده و محل نگهداری آن فکر کنید. ظرفیت‌ها از مدل‌های مینی با ظرفیت یک گالن تا بیش از ۱۰ گالن متغیر است. مدل‌های کوچک‌تر به فضای کمی برای نگهداری نیاز دارند و راحت‌تر جابجا می‌شوند، اما نمی‌توانند آلودگی‌های زیادی را تمیز کنند.

ویژگی‌هایی که باید هنگام خرید جاروبرقی در نظر بگیرید

قبل از انتخاب جارو برقی، چند ویژگی مهم را باید در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید و در زمان کمتر و با کیفیت بالاتر محیط را تمیز کنید.

خرید جاروبرقی دارای کیسه یا بدون کیسه

ثابت شده است که هر دو طرح بسیار خوب تمیز می‌کنند. بنابراین، یک گزینه لزوما برتر از دیگری نیست. با این حال، تفاوت‌هایی وجود دارند. طرح‌های بدون کیسه با جدا کردن ظرف و دور ریختن خاک و گرد و غبار بدون بیرون آوردن یک کیسه جداگانه، راحتی بیشتری را ارائه می‌دهند.

با تهیه انواع بدون کیسه، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. با تهیه این محصولات، نیازی به خرید کیسه نیست. تمامی گرد و غبار در محفظه‌ای قابل جدا شدن جمع می‌شود. گاهی اوقات انواع دارای کیسه می‌تواند گرد و غبار را بهتر در خود نگه دارند.

اگر به دنبال راحتی هستید، طرح بدون کیسه احتمالا برای شما مناسب است. اما اگر حساسیت ناشی از گرد و غبار شما را نگران می‌کند، یک گزینه دارای کیسه را بررسی کنید تا از خروج گرد و غبار و ایجاد آلرژی جلوگیری شود.

در نظر گرفتن کف خانه

اگر در خانه ترکیبی از فرش و کف سخت دارید، به دنبال محصولی باشید که به شما امکان دهد به راحتی سطوح مختلف را تمیز کنید. اکنون اکثر سری‌ها قابلیت حرکت در سطوح مختلف را دارند، اما در زمان خرید باید سطوح خانه را در نظر بگیرید.

  راهنمای خرید دزدگیر خودرو

قدرت

شاید تعجب کنید که چگونه قدرت مورد نیاز خود را در هنگام خرید جاروبرقی تعیین کنید. در اینجا یک راهنمای سریع برای کمک به شما آمده است.

آمپر

شدت جریان مصرفی موتور با آمپر اندازه‌گیری می‌شود. بیشترین آمپر خارج شده از یک پریز حداکثر ۱۲ آمپر است. بنابراین، جاروبرقی‌هایی که مصرف آنها بیش از ۱۲ آمپر باشد را نمی‌توان در خانه استفاده کرد.

وات

در بیشتر محصولات برای نشان دادن قدرت، میزان وات مصرفی موتور ذکر می‌شود. با ضرب آمپر در ولتاژ، وات به دست می‌آید. هر قدر موتور جاروبرقی قدرت بیشتری داشته باشد، بهتر می‌تواند محیط را تمیز کند. اما قدرت بیش از حد نیاز باعث مصرف برق بیشتر شده و هزینه‌های برق مصرفی شما بالاتر می‌رود.

فیلترها

فیلترهای HEPA ذراتی مانند گرد و غبار، شوره و آلرژن‌ها را از هوا حذف می‌کنند. این فیلترها برای افرادی که به گرد و غبار یا موهای حیوانات حساس هستند، یا به گرده حساسیت دارند ضروری است. برخی از مدل‌ها، فیلترهایی دارند که باید مرتبا تعویض شوند. یک قانون خوب این است که هر شش ماه یکبار فیلتر جاروبرقی خود را تعویض کنید.

با این حال، برخی از مدل‌ها اکنون دارای فیلترهای قابل استفاده مجدد هستند که به شما امکان می‌دهند همان فیلتر را برداشته، تمیز کرده و در صورت لزوم جایگزین کنید. این مدل‌ها یک گزینه عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستند.

لوازم جانبی و پیوست‌ها

لوازم جانبی و پیوست‌ها
لوازم جانبی و پیوست‌ها

آیا به دنبال خرید جاروبرقی هستید که بسیار بیشتر از مکیدن خاک و گرد و غبار روی زمین عمل کند؟ آیا می‌خواهید پرده‌ها، مبل‌ها، صندلی‌ها و قفسه‌های نقاط مختلف خانه و همه گوشه و کنارها و شکاف بین وسایل خانه را تمیز کنید؟ برای انجام همه اینها، به پیوست‌های مناسب نیاز دارید.

خرید جاروبرقی‌های بی‌سیم

اگر تا به حال به دنبال جاروبرقی قدرتمند و با طراحی بی‌سیم بوده‌اید، جدیدترین طرح‌های موجود را بررسی کنید. مارک‌های بیشتری با مدل‌هایی عرضه می‌شوند که مدل‌های بی‌سیم را با قدرت یک جاروبرقی سیم‌دار ارائه می‌دهند.

با پیشرفت تکنولوژی باتری‌ها با حجم کم، قابلیت ذخیره مقدار بیشتری انرژی الکتریکی را دارند و موتورهای جدید نیز با مصرف انرژی کمتر می‌توانند قدرت بیشتری را تولید کنند. محصولاتی که با استفاده از فناوری جدیدتر ساخته شده‌اند، کارایی بالاتر و قابلیت‌های بیشتری دارند.

چرا جاروبرقی بی‌سیم بخریم؟

جاروبرقی‌های بی‌سیم با قدرت باتری کار می‌کنند، بنابراین هیچ سیمی وجود ندارد که هنگام کار مانع از تمیز کردن شما شود. این محصولات نیازی به اتصال سیم به پریز برق ندارند، بنابراین می‌توانید به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر حرکت کنید. آنها معمولا بسیار سبک‌تر از جاروبرقی‌های دیگر هستند.

جاروبرقی‌های بی‌سیم که در انواع مدل‌ها موجود هستند، برای تمیز کردن سریع محیط‌های کوچک، آشپزخانه یا اتاق بچه‌ها عالی هستند. از آنها می‌توان برای تمیز کردن مکان‌های تنگ و محیط‌هایی که دسترسی به آنها سخت است، استفاده کرد. آنها به اندازه کافی قابل حمل هستند تا در فضای داخلی ماشین یا هر جایی که به نظافت سریع نیاز دارد، قابل استفاده باشند.

ظرف جمع‌آوری گرد و غبار

اکثر مدل‌های بی‌سیم بدون کیسه هستند، بنابراین گرد و غبار و خاک در ظرفی جمع‌آوری شده که به راحتی قابل خالی شدن است. برخی از مدل‌ها دارای ظرف جمع‌آوری گرد و غبار شفاف هستند تا بتوانید به راحتی زمان پر شدن آن را مشاهده کنید.

قدرت

قدرت، در جاروبرقی‌های بی‌سیم، بر حسب ولت (V) نشان داده می‌شود. جاروبرقی‌هایی با ولتاژ بالاتر، قدرت مکش بیشتری دارند و بهتر تمیز می‌کنند.

باتری

قبل از خرید جاروبرقی بی‌سیم، زمان کارکرد و مدت شارژ شدن باتری را در نظر بگیرید. باتری با ظرفیت بالاتر، زمان کارکرد را بیشتر می‌کند و زمان بیشتری هم برای شارژ شدن نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *