بررسی لوازم تناسب اندام TRX

حفظ تناسب بدن احتمالا یکی از اهداف بیشتر افراد در سراسر جهان است. بسیاری از ما حداقل یک بار در زندگی خود تصمیم جدیدی درباره تناسب اندام خود گرفته‌ایم. توجه داشته باشید، تناسب اندام فقط کاهش وزن نیست. کاهش وزن، افزایش قدرت و حجم عضلات تنها برخی از پیچیدگی‌های موجود در پشت آن است. با استفاده از لوازم تناسب اندام TRX می‌توان در هر جایی به تمرینات ورزشی خود ادامه داد.

به هر حال، وقتی زمان ورزش فرا می‌رسد، بهانه‌های زیادی از جمله باران، ترافیک، کمبود وقت و غیره داریم. اما همان قدر که از پذیرش آن متنفر هستیم، دلیل واقعی این است که انگیزه کافی برای تمرین نداریم. تمرین کردن به ما کمک می‌کند تا عملکردهای بدن را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم و ورزش، سیستم قلبی ریوی ما را تقویت می‌کند.

اما حتی دلایل و مزایای سلامتی نیز برای انجام سبک زندگی سالم کافی نیست. اما نکته مهمی وجود دارد، اگر فقط بتوانیم محل تمرین را از سالن بدن‌سازی به خانه بیاوریم و مسافت رسیدن به محل تمرین را کاهش دهیم، ورزش کردن آسان‌تر خواهد شد.

۱۰ مدل از لوازم تناسب اندام تی ار ایکس

چرا لوازم تناسب اندام TRX محبوب هستند

چرا لوازم تناسب اندام TRX محبوب هستند
چرا لوازم تناسب اندام TRX محبوب هستند

تجهیزات TRX در دسترس بودن ورزش در مکان‌های مختلف را آسان کرده و این تجهیزات و روش ورزش کردن با آنها باعث شده تا افراد زیادی بتوانند با استفاده از آنها ورزش کنند. روش‌های آموزش کاملا بهبود یافته‌اند و به راحتی در دسترس همه قرار دارند.

با تجهیزاتی ساده که بسیاری از بهانه‌های ما را برای عدم موفقیت از بین می‌برند، می‌توانیم شانس پایبندی به اهداف و تناسب اندام را افزایش دهیم. نکات مثبت بسیاری در رابطه با لوازم TRX وجود دارند، اما در عین حال، نمی‌توان با استفاده از این لوازم، تمامی تمرینات برای ورزش‌های مختلف را انجام داد.

  راهنمای خرید ساعت مچی مردانه

نسبت به ورزشی که انجام می‌دهید، باید تمرینات خاصی را برای آمادگی بدن خود در نظر بگیرید. برخی از افراد عاشق لوازم TRX هستند و با آن نتایج خارق‌العاده‌ای می‌گیرند. در حالی که برای برخی دیگر، این لوازم بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می‌دهند و در نهایت در گوشه‌ای از کمد قرار می‌گیرند.

TRX به چه معنی است؟

TRX به چه معنی است؟
TRX به چه معنی است؟

TRX مخفف Total Resistance Exercise است. شما می‌توانید از این تجهیزات ورزشی، برای تمرین کل بدن خود استفاده کنید. TRX لوازمی دارد که جای کمی را اشغال می‌کنند و می‌توانید از آنها برای تمرین استفاده کنید.

TRX توسط یکی از افراد سابق نیروی دریایی، رندی هتریک در حالی که در جنوب شرقی آسیا مستقر شده بود، ساخته شد. او به راهی نیاز داشت تا در جاده‌ها و مکان‌های دور افتاده بتواند به تمرینات ورزشی خود ادامه دهد.

او از کمربند آبی قدیمی جیو جیتسو (Jiu-Jitsu blue belt) و برخی از لوازم چتر نجات برای درست کردن اولین نسخه از لوازم تناسب اندام TRX استفاده کرد. او بعد از کسب مدرک MBA از دانشگاه استنفورد، شرکت Fitness Anywhere را افتتاح کرد.

این شرکتی است که اکنون نیز به فروش لوازم TRX معروف است. او هنوز سالن بدنسازی Fitness Anywhere در سانفرانسیسکو را دارد، که اکنون به عنوان مرکز آموزش TRX شناخته می‌شود.

رندی هتریک بنیانگذار این لوازم ورزشی می‌گوید: “TRX وسیله‌ای الاستیک است که به شما امکان می‌دهد از وزن بدن خود در برابر نیروی جاذبه استفاده کنید و بی ثباتی را در صدها حرکت معمول ورزشی ادغام کنید. به معنای واقعی کلمه، TRX یک سالن ورزشی است که می‌توانید در یک کیسه نگهداری کنید.”

بررسی لوازم تناسب اندام TRX (آیا برای شما مناسب است؟)

بررسی لوازم تناسب اندام TRX
بررسی لوازم تناسب اندام TRX

با استفاده از این لوازم می‌توان حرکت ورزشی زیادی را انجام داد، اما این تجهیزات برای انجام حرکات مختلف ورزش‌های گوناگون طراحی نشده‌اند و ممکن است برخی از ورزش‌ها به حرکات و تمرینات دیگری نیاز داشته باشند.

  راهنمای خرید دزدگیر خودرو

جوانب مثبت لوازم TRX

ابتدا با مزایای تجهیزات TRX شروع می‌کنیم. بهترین نکته در مورد TRX، سبک بودن و تنوع زیاد تمریناتی است که می‌توانید با استفاده از آن انجام دهید.

یک سری تمرینات مختلف TRX وجود دارند که نمی‌توانید با هیچ وسیله دیگری برای تناسب اندام، آنها را انجام دهید. آسیب دیدگی‌های فعلی یا گذشته باعث می‌شود برخی از افراد قادر به استفاده از هالتر نباشند و TRX جایگزینی خارق‌العاده برای آنها باشد.

در هر نوع آموزش و در عملکردهای مختلف، این لوازم با بدن شما یک سیستم یکپارچه ایجاد می‌کنند. این یک روش بسیار کارآمدتر برای تناسب اندام بدن شما است. به خصوص در مقایسه با دستگاه‌های بدنسازی که بدن به عنوان تکه‌ای جداگانه است.

در بیشتر مواقع نمی‌توان سالن بدنسازی مجهز در هنگام مسافرت پیدا کرد. اگر مجبور به مسافرت رفتن باشید، به راحتی می‌توانید کیف حمل لوازم تناسب اندام TRX سبک وزن خود را در گوشه‌ای از چمدان قرار دهید.

نیازی نیست تا برای انجام تمرینات ورزشی به محل خاصی بروید. این یک ابزار عالی در جاده و مسافرت است و قابلیت استفاده در هر جایی را دارد. به شرط آن که بتوانید چیزی برای اتصال آن پیدا کنید.

مزایای تمرین با لوازم تناسب اندام TRX

هنگام استفاده از تجهیزات TRX، متوجه افزایش ضربان قلب خود خواهید شد. از آنجا که از چندین گروه عضلانی استفاده خواهید کرد، بدن شما کالری بیشتری می‌سوزاند.

مشکلی که در انجام حرکات ورزشی با دستگاه‌ها وجود دارد، این است که آنها هر بار فقط روی یک گروه عضلانی خاص تمرکز می‌کنند. اما شما در هنگام کار با TRX نمی‌توانید روی عضله مشخصی فشار وارد کنید و فشار روی مجموعه‌ای از عضلات وارد می‌شود.

مشخص شده است که این نوع آموزش بهتر از تمرین با دستگاه بوده و باعث افزایش قدرت می‌شود. این خود دلیل بزرگی است که توصیه می‌شود تا از TRX برای افزایش قوای جسمانی خود استفاده بیشتری داشته باشید.

نکات منفی در مورد تجهیزات TRX

حال بیایید بررسی کنیم که چرا TRX آن طور که به نظر می‌رسد عالی نیست. TRX بسیار جذاب است زیرا به شما اجازه می‌دهد تعداد زیادی از تمرینات مختلف که نمی‌توانید با سایر تجهیزات تناسب اندام انجام دهید را در هر جایی و با کمترین فضا انجام دهید.

  راهنمای انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب

البته به همان اندازه که این تجهیزات دارای کارایی بالا هستند، محدودیت‌هایی نیز دارند. دستگاه‌ها به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید میزان فشار وارد شده به عضله را با کم و یا زیاد کردن وزنه تغییر دهید.

تغییر در فشار وارد شده با استفاده از TRX محدود خواهد بود و فقط می‌توان تا حد مشخصی میزان نیرو را کم و یا زیاد کرد. اما دستگاه‌ها آزادی عمل بالاتری دارند و به راحتی می‌توان با استفاده از آنها میزان فشار به عضله را تنظیم کرد.

آیا باید لوازم TRX را تهیه کرد؟

آیا باید لوازم TRX را تهیه کرد؟
آیا باید لوازم TRX را تهیه کرد؟

بسیاری از افراد از این تجهیزات استفاده می‌کنند و بیشتر آنها از کارکردن با این تجهیزات لذت می‌برد. اما برخی دیگر، علاقه‌ای به استفاده از این وسایل ندارند.

برای ترکیب کردن تمرینات و افزودن مقاومت کلی بدن می‌توانید از TRX استفاده کنید. TRX یک قطعه خارق‌العاده از تجهیزات آموزشی است، به شرطی که تنها موردی نباشد که از آن استفاده می‌کنید.

همراه با سایر ابزارهای ورزشی، درخشان‌ترین کارایی را دارد. TRX همچنین از مزایای داشتن وزن سبک و جمع و جور بودن برخوردار است. این وسیله ورزشی ساخته شده تا در جاده‌ها به عنوان یک وسیله جانبی از تجهیزات آموزشی استفاده شود.

بیشتر شبیه به یک مینی بدنسازی می‌توانید از آن در هر مکان، کارهایی انجام دهید که با هیچ چیز دیگری نمی‌توانستید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *