راهنمای خرید ماشین شارژی کودک

ماشین شارژی کودک برای بچه‌ها بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است و باید در زمان انتخاب، مواردی را در نظر داشت تا بتوان بهترین خرید را انجام داد. این ماشین‌ها با داشتن طرحی مشابه انواع واقعی، تنوع بالایی دارند و ممکن است کودک شما تمایل به نوع خاصی از آنها داشته باشد.

اما، همانطور که بچه‌های شما با وسایل نقلیه الکتریکی خود در اطراف حیاط می‌چرخند، باید در این اسباب بازی موارد ایمنی رعایت شده باشد. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که ماشین را متناسب با سن کودک تهیه کنید تا علاوه‌بر ایمنی، کودک بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

در زیر چند جنبه کلیدی پوشش داده می‌شود که باید هنگام انتخاب یک ماشین الکتریکی برای فرزندان خود در نظر بگیرید.

۱۰ نوع از بهترین ماشین شارژی برای کودک

سبک ماشین شارژی کودک

خودروهای برقی کودکان در سه دسته اصلی قرار می‌گیرند. این دسته‌ها بر اساس تعداد چرخ‌ها هستند: ۴ چرخ، ۳ چرخ و موتورسیکلت.

هر سبکی از خودروهای الکتریکی دارای مزایا و معایبی است. به عنوان مثال، برخی از اتومبیل‌های ۴ چرخ می‌توانند دو کودک را در خود جای دهند، یا موتورسیکلت‌ها برای کودکان با سن کم مناسب نیستند. درک تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند تا اسباب بازی ایده‌آلی را برای فرزندان خود انتخاب کنید.

سبک ماشین شارژی کودک
سبک ماشین شارژی کودک

نوع ۴ چرخ ماشین شارژی کودک

به طور کلی، انواع ۴ چرخ بادوام‌ترین گزینه هستند. با این حال، طرف دیگر این ویژگی، شعاع پیچ و مانور آنها محدودتر است. برای فضاهایی با متراژ محدود، ممکن است به دنبال گزینه‌هایی با چرخ کمتر باشید. با این حال، برخی از انواع ۴ چرخ‌ها که برای استفاده در فضای باز و کودکان بزرگ‌تر طراحی شده‌اند، پایداری بیشتری در زمین‌های ناهموار دارند.

به خاطر داشته باشید که خودروهای بزرگ‌تر به باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر و اندازه بزرگ‌تر و زمان شارژ طولانی‌تری نیاز دارند. اما خودروهای بزرگ توانایی حمل وزن بیشتری دارند و حتی می‌توانند دو کودک را در خود جای دهند.

مدل‌های ۳ چرخ

هنگام در نظر گرفتن انواع ۳ چرخ، باید بین چند گزینه طراحی یکی را انتخاب کنید. این وسایل نقلیه الکتریکی به صورت اسکوتر، موتورسیکلت‌های سه چرخه و حتی خودروهای دایره‌ای به سبک کارتینگ عرضه می‌شوند.

مخصوصا برای بچه‌های کوچک‌تر، ۳ چرخ‌ها پایداری بالاتری نسبت به موتورسیکلت‌ها دارند. یک قانون خوب در اینجا این است که آیا کودک شما هنوز دوچرخه سواری می‌کند یا خیر. اگر نه، یک وسیله نقلیه الکتریکی ۳ چرخ ممکن است انتخاب بهتری باشد.

توجه داشته باشید که این وسایل نقلیه در زمین‌های آسفالت شده و مسطح (یا با شیب ملایم) بهترین عملکرد را دارند.

موتورسیکلت

این وسوسه‌انگیز است که موتورسیکلت‌های کودکان را به عنوان نسخه‌های مینیاتوری موتورسیکلت‌های بزرگسال در نظر بگیریم. اگرچه طراحی ۲ چرخ در درجه اول برای کودکان بزرگ‌تر است، این موتورسیکلت‌های برقی کودکان برای بچه‌هایی با جثه کوچک طراحی شده‌اند.

به عنوان مثال، فرزند شما باید بتواند بدون مشکل روی موتورسیکلت خود بنشیند و با این وسیله نقلیه “راه برود”.

موتورسیکلت برقی کودکان شما بسته به طراحی، قدرت باتری و چرخ‌ها ممکن است برای خاک خشن یا آسفالت صاف طراحی شده باشد. برای اوج عملکرد و ایمنی، ضروری است که به مشخصات محصول توجه کنید تا نوعی از دوچرخه برقی مخصوص بچه‌ها را انتخاب کنید که با زمین شما مطابقت داشته باشد.

موتورسیکلت
موتورسیکلت

دوام

خرید یک ماشین برقی برای فرزندان هزینه بالایی دارد، بنابراین منطقی است که بخواهید دوام داشته باشد. با این اوصاف، فرزندان شما با این وسیله نقلیه به عنوان یک اسباب بازی رفتار می‌کنند و بسته به سن خود، آن را به میزان قابل توجهی از بین می‌برند.

اندازه باتری و موتور، مواد مورد استفاده در ساخت ماشین برقی کودکان شما و نوع استفاده از آن، عواملی موثر در تعیین دوام و در نتیجه کاربردی بودن ماشین کودک شما هستند.

  راهنمای خرید کفش ایمنی

عمر باتری

خوشبختانه، وسایل نقلیه الکتریکی کمتر احتمال دارد که بسیاری از مشکلات خرابی و تعمیر و نگهداری مرتبط با موتورهای گازی را تجربه کنند.

در حالی که باتری‌ها پس از چندین سال به تدریج توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ از دست می‌دهند، خطرات ایمنی کمتر و عملکرد نرم‌تری نسبت به خودروهای گازسوز موتوری دارند.

ولتاژ

هنگام انتخاب یک وسیله نقلیه الکتریکی برای فرزندان خود، باید ولتاژ باتری را انتخاب کنید. ولتاژ در صورت جفت شدن با اندازه موتور، قدرت خودرو را تعیین می‌کند. اکثر خودروهای برقی کودکان به صورت ۶ ولت، ۱۲ ولت، ۲۴ ولت یا ۳۶ ولت در دسترس هستند.

خودروهای ولتاژ پایین از موتورهای کم قدرت استفاده می‌کنند. در عمل، یک وسیله نقلیه ۶ ولتی با سرعت ۳ تا ۵ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، به اندازه‌ای کند که بتوانید در کنار آن راه بروید. یک وسیله نقلیه ۳۶ ولتی معمولا حداکثر در حدود ۲۵ کیلومتر در ساعت سرعت دارد.

۶ ولت بازدهی حدود ۳ تا ۵ کیلومتر در ساعت دارد (مانند قدم زدن با سرعت آهسته).

۱۲ ولت حدود ۶ کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد (این یک سرعت آهسته، اما دقیق خواهد بود).

۲۴ ولت سرعتی معادل ۱۰ کیلومتر در ساعت مانند راه رفتن با سرعت معمولی شما دارد.

۳۶ ولت حدود ۲۵ کیلومتر در ساعت.

اگرچه ماشین‌های شارژی کودک ۴۸ ولتی نیز وجود دارند، اما برای کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شوند. این مدل‌ها سرعت بالاتری دارند و والدین به راحتی نمی‌توانند آنها را کنترل کنند.

سرعت

انتخاب ولتاژ باید مستقیما با سن کودک شما مرتبط باشد. هر چه ولتاژ بالاتر، ماشین سریع‌تر حرکت کرده و نیاز به کنترل بیشتری دارد. هر کودکی متفاوت بوده و در هنگام انتخاب یک ماشین برقی، در نظر بگیرید که چه چیزی برای فرزندان شما منطقی‌تر است.

به حداکثر سرعتی فکر کنید که فرزندتان با قدرت خودش می‌تواند به آن دست یابد. اگر کودک پیش دبستانی شما نمی‌تواند به طور مداوم سرعت راه رفتن شما را حفظ کند، کنترل یک وسیله نقلیه ۲۴ ولتی ممکن است در حال حاضر برای او کمی سخت باشد.

به یاد داشته باشید که شما می‌خواهید بچه‌هایتان از این وسیله بازی لذت ببرند، به این معنی که آنها باید همیشه بتوانند وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.

سرعت
سرعت

سطوح حرکت ماشین شارژی

ماشین‌های ۶ ولتی کندتر حرکت می‌کنند و معمولا برای سطوح صاف یا سواری در فضای داخلی مناسب هستند. در صورتی که تصمیم دارید از ماشین شارژی در فضای باز استفاده کنید، احتمالا باید یک ولتاژ متوسط ​​یا بالاتر را در نظر بگیرید.

موتورهای بزرگ‌تر برای حرکت در محیط‌های خشن‌تر قدرت کافی را خواهند داشت، اما خطرات حرکت با سرعت بیشتر را در نظر داشته باشید. قبل از در نظر گرفتن ولتاژ و سرعت، سعی کنید سبک خودرو و تعداد چرخ‌ها را با سطح زمین مطابقت دهید.

شارژ کردن

قبل از انتخاب، میزان مصرف برق و ظرفیت باتری‌های ماشین شارژی کودک را در نظر بگیرید. خودروهای ولتاژ بالا، به انرژی بیشتری نیاز دارند و ممکن است هزینه‌های برق شما بالا برود.

خودروهای برقی کودکان با ولتاژ بالاتر، زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز خواهند داشت. مدت زمان و دفعات استفاده را در نظر بگیرید تا فرزندانتان بتوانند از ماشین خود نهایت استفاده را ببرند.

به یاد داشته باشید که باتری‌های ماشین برقی بچه‌ها، با هر ولتاژی، در برابر شارژ بیش از حد آسیب‌پذیر هستند. برای افزایش عمر باتری، آنها را در هر بار شارژ به مدت طولانی به برق متصل نکنید.

همیشه با در نظر گرفتن مشخصات موجود در دفترچه راهنما و مدت زمانی که سازنده محصول ذکر می‌کند، ماشین را شارژ کنید.

مواد

سبک‌های مختلف ماشین‌های الکتریکی برای بچه‌ها و محدوده‌های سنی مختلف، به تعیین مواد مورد استفاده در این اسباب بازی کمک می‌کند. رتبه‌بندی ایمنی هر جزء، به حداکثر سرعت وسیله نقلیه و وزن کودک در حال رانندگی بستگی دارد.

اگرچه اطلاعات اولیه به طور کلی در دسترس است، ارزش آن را دارد که برای بررسی جزئیات وقت بگذارید. با در نظر گرفتن وزن و اندازه ماشین برقی، امکان حمل آن با خودرو را بررسی کنید.

  نحوه انتخاب چکمه پیاده‌روی

روکش صندلی یک عنصر بسیار مهم و اغلب نادیده گرفته شده است که به راحتی در تجربه رانندگی کودکان شما تاثیر می‌گذارد. فراموش نکنید، بچه‌ها هرچه راحت‌تر باشند، لذت بیشتری از بازی خواهند برد.

نوع استفاده

نحوه استفاده فرزند شما از خودروی برقی به سن او نیز مرتبط است. به عنوان مثال، کودکان نوپا اغلب در داخل خانه ایمن‌تر و شادتر خواهند بود. خودروهایی که در این محدوده سنی تولید می‌شوند، عمدتا برای این نوع استفاده، سبک وزن طراحی شده‌اند.

برخی از خودروهای ولتاژ بالا در فضای باز برای آسفالت و سطوح صاف معابر طراحی شده‌اند. فقط به این دلیل که یک خودروی الکتریکی ولتاژ بالاتری دارد، لزوما به این معنی نیست که می‌تواند در خارج از جاده مورد استفاده قرار بگیرد.

با این حال، به طور کلی، وسایل نقلیه در فضای باز به ویژگی‌های ایمنی بیشتری مجهز می‌شوند، زیرا تاثیر برخورد و سایر خطرات با سرعت ​​خودرو افزایش می‌یابد.

قبل از خرید یک ماشین برقی برای کودکان، فکر کنید که کودک شما احتمالا کجا از ماشین استفاده می‌کند. ماشین‌های شارژی طراحی شده برای فضای باز با انواعی که در داخل خانه استفاده می‌شوند، تفاوت دارند.

نگرانی‌های ایمنی

یک نگرانی اصلی به عنوان والدین، همیشه ایمنی فرزندان است. اطمینان حاصل کنید که کودک شما تجهیزات ایمنی مناسب (مانند کلاه ایمنی) متناسب با سن، سرعت ماشین برقی و زمین را دارد.

ماشین‌های برقی بچه‌ها به تدابیر ایمنی مختلف مجهز هستند. عملکردهای راه دور، کنترل‌های والدین بر تنظیمات سرعت و تناسب کلی خودروی برقی با سن فرزندتان را در نظر بگیرید.

در حالی که کمربند ایمنی و سیستم‌های ترمز استاندارد هستند، سایر ویژگی‌های مورد نیاز برای وسایل نقلیه بزرگسالان (مانند چراغ‌ها) اینگونه نیستند. ایمنی فقط در مورد ویژگی‌های خاص نیست، این شامل در نظر گرفتن نحوه استفاده فرزند شما از ماشین نیز می‌شود.

نگرانی‌های ایمنی
نگرانی‌های ایمنی

کنترل از راه دور

یکی از ویژگی‌های رایج در ماشین‌های الکتریکی برای بچه‌های کوچک‌تر، مانند کودکان نوپا، یک کنترل از راه دور داخلی است. بسیاری از وسایل نقلیه ۶ و ۱۲ ولت مجهز به یک کنترل والدین هستند که به شما امکان می‌دهند سرعت و جهت کودک خود را کنترل کنید.

مخصوصا برای کودکان نوپا که کاملا قادر به هدایت و رانندگی با ماشین خود نیستند، اما دوست دارند فکر کنند که می‌توانند. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا تجربه رانندگی را برای کودک سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز کند.

به عنوان یک ویژگی ایمنی، کنترل از راه دور به شما این قدرت را می‌دهد که از انحراف ناخواسته کودک خردسال خود به یک موقعیت خطرناک جلوگیری کنید. حتی می‌توانید از راه دور ترمز را فعال کرده تا ماشین توقف کند.

تنظیمات سرعت

به همان اندازه که می‌خواهید نیاز فرزندانتان به سرعت را برآورده کنید، ایمنی حرف اول را می‌زند.

همانطور که فرزندتان با اسباب‌بازی جدید خود سازگار می‌شوند، استفاده از کنترل‌های والدین برای محدود کردن سرعت مفید است. هنگامی که آنها راحت‌تر شدند، می‌توانید این محدودیت‌ها را تغییر دهید.

با این حال، هر خودروی برقی برای کودکان با این کنترل‌های والدین عرضه نمی‌شود. قبل از خرید بررسی کنید که آیا کودک شما به این ویژگی‌ها نیاز دارد یا خیر.

به طور کلی، با افزایش ولتاژ، تعداد تنظیمات سرعت نیز افزایش می‌یابد. مطمئن شوید که کودک شما قبل از شروع رانندگی با ماشین شارژی کودک این تفاوت‌ها را درک می‌کند.

همچنین می‌توانید ماشین الکتریکی کودکتان را تغییر دهید تا سریع‌تر حرکت کند و لاستیک‌ها را برای هندلینگ و سرعت بهتر ارتقا دهید.

تناسب سن و اندازه

به طور کلی، شما می‌خواهید اندازه و ویژگی‌های ماشین الکتریکی بچه‌های خود را بر اساس سن آنها انتخاب کنید. هر چه ماشین با سن و توانایی‌های کودک شما مطابقت داشته باشد، آنها به عنوان یک راننده، لذت بیشتری می‌برند و ایمن‌تر خواهند بود.

در حالی که رشد هر کودک منحصر به فرد است، خودروهای برقی برای کودکان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در محدوده سنی تقریبی آنها قرار گیرند:

  • کودک نوپا (سن ۰ تا ۲ سال): ۶ ولت
  • پیش دبستانی (سن ۳ تا ۵ سال): ۶ تا ۱۲ ولت
  • دوران کودکی (۶ تا ۸ سالگی): ۱۲ تا ۲۴ ولت
  • پیش از نوجوانی (سن ۸ تا ۱۲ سال): ۱۲ تا ۳۶ ولت
  راهنمای خرید دزدگیر خودرو

به خاطر داشته باشید که سبک وسیله نقلیه نیز بر انتخاب شما تاثیر می‌گذارد. اکثر موتورسیکلت‌های دو چرخ، حتی با موتورهای ۶ ولتی، برای کودکان نوپا طراحی نشده‌اند.

ممکن است فرزند شما بین دو دسته قرار گیرد. اگر مطمئن نیستید که از کدام دستورالعمل پیروی کنید، چند آزمایش ساده مهارت، تعادل و زمان واکنش ممکن است به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

مدل‌های مختلف ماشین شارژی کودک

ماشین‌های شارژی طرحی مانند خودروهای موجود در بازار دارند. انواعی که در یک دسته از نظر سرعت، ولتاژ و ظرفیت حمل قرار می‌گیرند، اجزاء داخلی یکسانی دارند و با بدنه‌هایی متفاوت و شبیه انواع اصلی ساخته می‌شوند.

خودروهای شارژی مطابقت زیادی با اتومبیل‌های برندهای بزرگ دارند. با این حال، فقط به این دلیل که یک ماشین برقی شبیه یک برند خودروی لوکس است، آن را برتر نمی‌کند.

در حالی که تفاوت‌های قابل توجهی بین اتومبیل‌های لوکس بچه‌ها و اتومبیل‌های استاندارد وجود دارد، آنچه در زیر کاپوت است، معمولا آنقدرها هم متفاوت نیست.

مدل‌های مختلف ماشین شارژی کودک
مدل‌های مختلف ماشین شارژی کودک

کدام ماشین شارژی کودک برای فرزند شما مناسب است؟

به عنوان مثال، برندهایی مانند تسلا، لامبورگینی، بنز، لکسوس و غیره ممکن است برای والدین جذابیت بیشتری داشته باشند، اما یادآوری این نکته مفید است که این خرید باید کودک شما را شاد کند.

اگر احساس می‌کنید که کودک به برند دیگری که مشخصات مشابه با مدل انتخابی شما دارد متمایل است، سعی کنید ماشینی را انتخاب کنید که کودک از بازی با آن لذت می‌برد. البته باید مشخصات ماشین شارژی کودک را بررسی کنید تا با مدل انتخابی شما تفاوت چندانی نکند.

تجهیزات جانبی

برخی از ماشین‌ها و موتورسیکلت‌های برقی بچه‌ها قابلیت تعویض و ارتقا قطعات یا افزودن قابلیت‌های جدید را دارند. شما حتی می‌توانید با این تجهیزات جانبی یک وسیله نقلیه سفارشی بسازید.

برخی از اقلامی که به وسیله آنها می‌توان قابلیت‌های ماشین شارژی را افزایش داد.

  • پخش‌کننده‌های موسیقی: بلوتوث / رادیو / USB / MP3
  • لامپ‌های ال ای دی
  • چرخ‌ها (آج لاستیک، اندازه)
  • صندلی و آینه قابل تنظیم
  • صندلی‌های چرمی
  • درب‌های پروانه‌ای

علاوه بر نصب لوازم جانبی صرفا جهت زیبایی شناختی، می‌توانید باتری‌ها و سایر کیت‌های باکیفیت‌تر را نیز خریداری کنید که به شما امکان می‌دهند قابلیت‌های ماشین فرزندتان را افزایش دهید.

قبل از انتخاب لوازم جانبی اضافی، به این فکر کنید که فرزند شما بیشتر از چه ویژگی‌هایی خوشحال خواهد شد.

نظرات نهایی در مورد انتخاب ماشین شارژی کودک

به جای این که فرض کنید ماشینی با ولتاژ بالاتر، موتور بزرگ‌تر، اندازه بزرگ‌تر در کل تداعی محصولی با ارزش بیشتر است، بهترین گزینه را برای کودک خود در نظر بگیرید.

بهترین خودروی الکتریکی برای فرزندان شما، خودرویی خواهد بود که به بهترین وجه با سن و محیط استفاده کودک مطابقت داشته باشد.

خرید یک ماشین برقی برای فرزندان شما می‌تواند چیزی فراتر از لذت رانندگی باشد. استفاده از این اسباب بازی فرصتی است تا به فرزندان خود درس‌های ارزشمندی در مورد ایمنی و کنترل پایداری در جاده را بیاموزید.

برای بچه‌هایی که تحرک محدودی دارند، ماشین‌های الکتریکی می‌توانند انگیزه فوق‌العاده‌ای ایجاد کنند و موجب شوند تا آنها حتی در حیاط خلوت نیز تمایل به بازی و فعالیت داشته باشند.

هدف اصلی شما هرچه که باشد، به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب یک ماشین الکتریکی برای فرزندانتان، سن همه چیز است. پیدا کردن یک ماشین عالی برای بچه‌ها به این معنی است که چگونه سبک، دوام، ویژگی‌ها و کاربرد آن مکمل سن و علایق کودک شما است.

با در نظر گرفتن این فاکتورهای ساده، در کمترین زمان ممکن می‌توانید برای فرزندان یک ماشین شارژی کودک مناسب انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *